Karnından bu çıktı!

'da ve nefes darlığı şikayetiyle hastaneye giden kadının karnından 8 kilo 100 gram çıkarıldı.

Giriş Tarihi: 9.3.2013 11:25 Güncelleme Tarihi: 9.3.2013 11:25

'nun Perşembe İlçesi'nde yaşayan Sebilay Çelebi (42), ve nefes darlığı yaşaması nedeniyle önce Sağlık Ocağı'na ve daha sonra Ordu Devlet Hastanesi'ne gitti. Karnında olduğu tespit edilen Çelebi, Ordu Medical Park Hastanesi'ne ameliyata alındı. Ameliyatta Çelebi'nin karnında bulunan 8 kilo 100 gram ağırlığındaki kitle çıkarıldı.

Çelebi'nin ameliyatını gerçekleştiren Jinekolog Operatör Doktor Mürvet Kırca Bulut, gazetecilere yaptığı açıklamada, hastanın karnında bulunan kitleyi ameliyatla aldıklarını belirtti.

Hastanın karnında büyüme, mide, bağırsak, nefes darlığı ve kilo alma gibi şikayetlerinin olduğunu anlatan Bulut, ''Bu şikayetler ile daha önceden gitmiş olduğu doktorlar tarafından kendisine karnında bulunan kitle nedeniyle operasyon olması gerektiği söylenmiş. Sebilay hanım da bilinçli olarak operasyon isteğiyle bize başvurdu'' dedi.

''Sebilay hanımın karnından 8 kilo 100 gram rahim menşeli bir kitle çıkardık'' diyen Bulut, ''Hastamızdan alınan kitlenin yaklaşık 45 santimetre boyutunda ve 40 santimetre enindeydi. Hastamızın şu an genel durumu çok iyi. Ameliyat sonrası bugün üçüncü günümüz. Operasyonda ve sonrasında bir problem yaşanmadı. Kendisi sağlığına kavuştu. Bu sabahta kendisine patoloji sonucunun temiz geldiğinin müjdesini verdik'' ifadelerini kullandı.

''ÇEVREMDEKİLER 'HAMİLE MİSİN?' DİYE SORUYORDU''

Sebilay Çelebi ise, ilk başta kilo aldığını zannettiğini ifade ederek, ''Başta çok ciddiye almıyordum. Günden güne bir büyüme oluştu. Hareket alanım kısıtlandı. Daha sonra çevremdekiler 'hamile misin?' diye soruyordu. Utanmaya da başladım. Hastaneye gittiğimde hemen ameliyata alınmam gerektiği söylendi. Kitle alınınca rahatladım. Artık bir ağırlık hissetmiyorum. Kurtulduğum için çok mutluyum. Karnım yok artık, kilolu değilmişim, zayıfmışım'' diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karnından bu çıktı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN