Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hastalığınızı uzaktan izleyin!

Kişisel sağlık kayıtlarının oluşturulup saklandığı teletıp sistemi, uzaktan izleme ve mobilite sayesinde uygun tedavi ve bakım hizmeti almayı kolaylaştırıyor.

Giriş Tarihi: 11.3.2013 17:36
Kişisel sağlık kayıtlarının saklandığı ve tansiyon, şeker, nabız, ateş gibi hayati değerlerin sisteme ve sağlık profesyonellerine aktarıldığı bir teletıp uygulaması olan Mymediks, medikal koçluk, evde bakım, kronik hastalık yönetimi gibi alanlarda kullanılıyor.

Mymediks adına sistemi Gülara Tırpançeker şöyle anlatıyor; "sistemde, kişinin demografik bilgileri, sigorta bilgileri, acil durumda ulaşılacaklar listesi, alışkanlıkları, sağlık harcamaları, alerjileri, aşıları, sağlık sorunları, geçirdiği operasyonlar, ilaç bilgileri, tahlil ve test bilgileri, aile bireylerinin sağlık bilgileri, sağlık dokümanları, doktor ve hastane bilgileri gibi kayıtlar yer alıyor. Uygulama zaman tasarrufu açısından da büyük önem taşıyor".

Tırpançeker sistemin işleyişi ile ilgili "Kişisel sağlık kayıtları, sağlık profesyonellerinin veritabanına ve izleme monitörlerine gönderiliyor. Sağlık profesyonelleri bu verileri yorumlayarak yine sistem üzerinden hastaya gerekli bilgiyi güvenli bir şekilde iletiyor. Bu sayede değerlerde doğruluk sağlanarak zaman kazanılıyor. Web'de, mobil cihazlarda ve flash belleklerde oluşturulabilen ve saklanabilen tüm bu bilgiler paylaşılabilmiyor, raporlarla ve grafiklerle de izlenebiliyor" diyor.

Sistemin, gereksiz muayene ve testlerin yapılmasını engelleyerek sağlık harcamalarını da azalttığını ileri süren Tırpançeker, diğer avantajları ise, "Sağlık kontrollerinde, doktorların ihtiyaç duyduğu sağlık bilgilerinin toplu olarak sunulması sayesinde muayenelerin gereksiz yere uzamasını engeller, doğru teşhis konmasına ve doğru tedavi uygulanmasına yardımcı olur" sözleriyle özetliyor.

Mymediks ile hayatınızda neler değişir?

• Gereksiz muayene ve testlerin yapılmasını engelleyerek sağlık harcamalarını azaltır.
• Sağlık kontrollerinde, doktorların ihtiyaç duyduğu sağlık bilgilerinin toplu olarak sunulması sayesinde muayenelerin gereksiz yere uzamasını engeller; zaman tasarrufu sağlar ve doğru teşhis konmasına ve doğru tedavi uygulanmasına yardımcı olur.
• Kişisel sağlık kayıtlarına her zaman ve her yerden güvenli erişim imkanı sunar.
• Acil durumlarda ve sağlık kontrollerinde sağlık profesyonellerine, kişilerin; sağlık özgeçmişi ve soygeçmişi ile ilgili bilgilerini doğru ve toplu olarak sunmalarını sağlar.
• Kişisel sağlık bilgilerinin kişinin kontrolünde olmasını sağlar. Kişiler sağlık bilgilerini sadece istediği ve yetkilendirdiği kişilerle paylaşır.
• Kişisel sağlık kayıtlarının her zaman derli toplu, kolay okunabilir, anlaşılabilir, güncel olmasını ve her an her yerden 7/24 ulaşılmasını sağlar.
• Tansiyon, şeker, kandaki oksijen, EKG, ateş ölçer, tartı gibi medikal cihazlarda yapılan ölçümlerin değerlerinin kablosuz olarak, doğru ve güvenli bir şekilde sağlık profesyonellerine, sağlık hizmeti sunanlara ve kişisel sağlık bilgilerine aktarılmasını sağlar.
• Rahat, güvenli ve kaliteli yaşam konusunda yardımcı olur.
• Kişilerin; uzaktan izleme ve mobilite sayesinde uygun tedavi ve bakım hizmeti almalarını, normal yaşamlarını ve aktivitelerini sürdürmelerini sağlar.
• Sağlık harcamalarının, tedavi ve bakım maliyetlerinin düşürülmesine yardımcı olur.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hastalığınızı uzaktan izleyin!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN