Minik Melek ölümü bekliyor

Dünyada ender rastlanan ve sinir sistemindeki doğumsal bir hasar olan "" hastalığına yakalanan Hataylı 12 yaşındaki , ölümü bekliyor.

Giriş Tarihi: 15.4.2013 16:41 Güncelleme Tarihi: 15.4.2013 17:03

Antakya merkezde yaşayan, 23 yıllık evli Mehmet ve Gülcan Olğar çifti, 4 çocuklarının en küçüğü olan Melek'in ölüme her geçen gün biraz daha yaklaşmasını çaresizlik içinde izliyorlar.

Hastalığı nedeniyle 12 yaşında olmasına rağmen 2 yaşındaki bir çocuk görümünde olan Melek'in vücudu gelişmiyor. Gözleri ancak yüzde 50 oranında gören Melek'in, saçları çıkmıyor ve dişleri çürüyor.

Meleğin annesi Gülcan Olgar, kızının çaresiz hastalığı karşısında acıların en büyüğünü yaşıyor. Melek'i 2008 yılında rahatsızlandığında doktora götürdüğünü hastalığına yakalandığını öğrendiklerini belirten Olgar, "Doktorlar bu hastalığa yakalanan hastalar 11 ya da 12 yaşına kadar yaşayabilir dediler. Bu beni çok üzüyor kızımın yaşamasını istiyorum tedavi konusunda devlet büyüklerinden yardım bekliyorum" dedi.

2008 yılında hastalığın teşhisinin konduğunu belirten anne Gülay Olgar, "Kızımın her yıl Ankara'ya gidip kontrol edilmesi gerekir ama imkansızlıktan dolayı bunu yapamıyoruz. Hiçbir yerden destek yok ben sadece kızımın tedavi edilmesini istiyorum" diye konuştu.

Kızının güzel giyinmeyi sevdiğini devamlı gezmek istediğini belirten Olgar, kızımı mutlu etmek için elinden geleni yaptığını kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik Melek ölümü bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN