Anne babalar dikkat

Giriş Tarihi: 6.5.2013 15:52 Güncelleme Tarihi: 6.5.2013 15:55

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, piyasa araştırmalarında , uyku ve ile bebeklerin tuvalet eğitimlerinde kullanılan ürünlerde ciddi risklerin bulunduğunu söyledi.

Hayati Yazıcı, Bakanlığınca hassas tüketici grubunda bulunan ler ve çocukların korunması için hazırlanıp 1 Ocak 2013 günü yürürlüğe giren "Tüketici Ürünlerinin Güvenlik Risklerinin Belirlenmesine İlişkin Tebliğ" kapsamında yapılan denetimlerin sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı.

Tüketicinin korunması ve gözetilmesi noktasında Bakanlık olarak büyük bir titizlik ve hassasiyet gösterildiklerini ifade eden Yazıcı, yılbaşından bu yana konuyla ilgili denetimlerin sürdüğünü aktardı. Yazıcı, şubat ayında İzmir ve Kayseri'de çocuk giysilerinde ciddi bir risk oluşturan kordon ve bağcıkları yönünden; mart ayında İzmir'de bebek ayakkabıları; Adana'da bebek giysilerinin kimyasal riskleri açısından; nisan ayında ise İstanbul ve Bursa'da yürüteçler ve tekerlekli çocuk arabalarının denetlendiğini kaydetti.

İSTANBUL'A MAYIS DENETİMİ

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, yapılan piyasa araştırmalarında , bebek uyku ve ile bebeklerin tuvalet eğitimlerinde kullanılan ürünlerde ciddi risklerin bulunduğunu ifade etti.

Bu amaçla 9 Mayıs'ta İstanbul'da tüketicilerin yoğun olarak alışveriş yaptıkları satış noktalarında denetimler yapılacağını söyleyen Yazıcı, denetimlerin Bakanlığına bağlı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü koordinasyonunda ve İstanbul Ticaret İl Müdürlüğü denetim ekipleri tarafından gerçekleştirileceğini bildirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anne babalar dikkat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN