Türkiye'nin en iyi haber sitesi

kaybetmenin 7 temel sırrı

hedeflerinize ulaşmanızda yardımcı olacak 7 özel strateji açıklandı.

Giriş Tarihi: 6.5.2013 12:13 Güncelleme Tarihi: 6.5.2013 12:15

İnsanlar genellikle irade eksikliği nedeniyle vermekte zorlanırlar. Kilo kaybetmek ne istediğinizi bilmek ve o hedefe varmak için gereken tüm kaynaklara sahip olduğunuzu tanımakla ilgilidir. Kilo kaybı hedeflerinize ulaşmak için önce kendinize inanmalısınız. Size vereceğimiz 7 anahtar strateji kilo kaybederken hedefinize odaklı kalmanıza yardımcı olacak.

Kilo vermeye çalışıyorsanız hedeflerinize inanmak ve olumlu bir tutuma sahip olmak inizi geliştirmek ve egzersiz yapmak kadar önemli olabilir. Sports International CEO'su Orhan Koral diyor ki; "Eğer kilo kaybederken kendinizi motive etmek için bir planınız varsa, başarı şansınız daha yüksek olur. Bu kaynaklar, ne istediğinizi, nasıl yapacağınızı ve kendinizi yol boyunca motive tutmak için ne yapmanız gerektiğini bilmeyi içerir.

İşte kilo hedeflerinize ulaşmanızda size yardımcı olacak 7 özel strateji:

1. Başarınızın filmini çizin: Yolunuzda kalabilmek için bir eylem planı size yardımcı olur. Bir filme başlamadan önce yönetmenler "Storyboard", çizdirirler. Bu kare kare filmi çizmek için kullanılan bir tekniktir. Benzer bir şekilde, siz de parça parça hedefe ulaşan başarınız için bir plan yapabilirsiniz. Mesela kendinize üç ayda 10 kilo vereceğim deyin. Hedefinizin bir şemasını oluşturun ve alışveriş stratejilerinizi, egzersiz ipuçlarınızı ve hedefinizin somut ve ulaşılabilir olmasını sağlayacak benzeri şeyleri ayrıntıları ile hafta hafta kurgulayın. Yani başarınızın filmini şimdiden çizin.

ARKADAŞINA GÖNDER
Kilo kaybetmenin 7 temel sırrı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN