Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da görev yapacak Türk aranıyor

Giriş Tarihi: 3.7.2013 16:17

, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla TİKA tarafından 'ın Güney Darfur eyaletinin başkenti Nyala'da yaptırılan hastanede görevlendirilecek arıyor. Nyala Eğitim ve Araştırma Hastanesi için Sudanlı doktorları da eğitecek 14 branştan uzman doktora ihtiyaç var.

TİKA tarafından yaptırılan ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna devredilen Nyala -Türkiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi, hizmet vermek için Türk ları bekliyor.

11 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 50 bin metrekare alan üzerinde kurulu hastanede, 150 normal, 46 yoğun bakım yatağı, 3 ameliyathane, 2 doğumhane, tam donanımlı radyoloji ünitesi ve laboratuvar bulunuyor.

Sudan ile ortak işletilecek kurum, aynı zamanda eğitim ve araştırma hastanesi faaliyeti gösterecek. Türkiye'den doktorlar, 15 ayrı dalda 107 asistana eğitim verecek.

Türk doktorlar, en az 2 aylık periyotlarda Türkiye'de çalıştığı kurumdaki tüm özlük hakları saklı kalacak şekilde geçici görevlendirmeyle çalışacak. Hastanede tıpta uzmanlık eğitimi verileceğinden özellikle üniversitelerden öğretim görevlisi, eğitim hastanelerinden klinik şefi ve başasistanlara ihtiyaç var.

Sağlık Bakanlığı, Sudan'da yapılacak görevlendirme için dahiliye, genel cerrahi, kadın hastalıkları ve doğum, çocuk hastalıkları, kardiyoloji, ortopedi ve travmatoloji, göz hastalıkları, üroloji, kulak burun boğaz, enfeksiyon hastalıkları, anestezi ve reanimasyon, radyoloji, tıbbi biyokimya ve patoloji dallarından uzmanlarla pratisyen hekimlere çağrıda bulundu.

Başvuracak adayların İngilizce ve/veya Arapça dillerinden en az birini bilmeleri tercih sebebi olacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sudan'da görev yapacak Türk doktor aranıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN