Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu kokular keyfinizi yerine getirecek

Kendinizi stres altında hissettiğinizde, hiçbir şeyden keyif alamayabilirsiniz. Halbuki kokular; ruh haliniz üzerinde, sandığınızdan çok daha önemli bir etkiye sahip... İşte Cosmopolitan dergisinden kısa sürede modunuzu değiştirecek esans önerileri...

Giriş Tarihi: 3.8.2013
SEKSİ HİSSETMEK İÇİN TARÇIN KOKLAYIN
Koku eksperlerine göre tarçın koklamak, beyninize kısa yoldan güçlü ve kendinizi ateşli hissedebileceğiniz sinyaller yolluyor. Baharatlı parfümlerin çoğu bu yüzden tarçın esansı içeriyor. Hoşlandığınız erkeğe karşı harekete geçmek istediğiniz bir gece; bu tatlı koku sayesinde modunuzu yükseltebilirsiniz.

PARTİYE GİDERKEN ÇİÇEK GÖTÜRÜN
Biliminsanlarına göre; çiçekli kokular, kutlamalarla ilgili bir çağrışım yapıyor. Dolayısıyla otomatik olarak dışa dönük olmanız için sizi harekete geçiriyor. Bir ev partisine giderken, bir buket çiçek götürün. Hem sizin, hem de ev sahibinin modunun yükseldiğini göreceksiniz.

ZİHİN AÇMAK İÇİN BİBERİYE KOKUSU
En yeni araştırmalara göre; biberiye bitkisi, hafızayı güçlendiriyor. Biberiyeden bir nefes içinize çektiğinizde, kan dolaşımınız harekete geçiyor ve zihniniz açılıyor. Böylece konsantrasyonunuz yükseliyor. Bir işe başlamadan önce bu keskin esansı koklayabilirsiniz.

POZİTİF DUYGULAR İÇİN GÜNEŞ YAĞI
Bazı kokular, beynin duygularla ilgili bölgelerine hitap ediyor. Bu yüzden güneş yağı kokusu gibi yaz mevsimini çağrıştıran bir koku, aklınıza havuz kenarında tembellik ettiğiniz saatleri getirecek. Beyninize pozitif sinyal gönderecek.

ELMA VE SALATALIK SAKİNLEŞTİRİR
Elma ve salatalık gibi taze kokular; sinirlerinizi yatıştırırken, dağılan dikkatinizi de toplamanızı sağlıyor. İşte olduğunuz günlerde elinizin altında; elma, salatalık gibi yatıştırıcı kokuya sahip meyve ve sebzeler bulundurun. Kendinizi aşırı stresli hissettiğiniz anlarda, bu kokular kurtarıcınız olacak.

MUTLULUK KAYNAĞI SEVGİLİNİN TİŞÖRTÜ
Kulağa absürt geliyor olabilir ancak araştırmalar gösteriyor ki; erkek terindeki hormonlar, kadınların tansiyonunu yükseltiyor ve kalp atışlarını hızlandırıyor. Hele ki içinize çektiğiniz kokunun sahibinin sevdiğiniz adam olduğu düşünülürse... Bu esans, kendinizi daha mutlu hissetmenizi sağlıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu kokular keyfinizi yerine getirecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN