Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ün en önemli faydası

Giriş Tarihi: 24.8.2013 16:14 Güncelleme Tarihi: 24.8.2013 17:04

içmek çocukların zihinsel kabiliyetini arttırıyor!

Yörsan Gıda Mühendislerinden Nilüfer Hakarayan, ün tüketiminin önemi, büyüme çağındaki çocuklar için faydalarını ve yaşamın ileri dönemlerinde kemiklerde oluşabilecek hastalıkların önlenmesine yardımcı olması konusunda önemli bilgiler verdi.

Çocukların daha sağlıklı, güçlü ve zeki olabilmeleri için hergün en az iki bardak süt içmelerinin çok önemli olduğunu belirten Yörsan Gıda Mühendislerinden Nilüfer Hakarayan, çocukların süt ve süt ürünlerinin tercih ederek tüketmelerinin bünyelerinin sağlıklı gelişimi açısından çok önemli olduğunu belirtti.

Çocukların zihinsel gelişiminde de sütün, çok önemli olduğunu belirten Nilüfer Hakarayan; "Çocukların sağlıklı büyümelerinde, beslenmelerinde Süt çok önemli bir besin kaynağıdır. Süt içeriğinde kalsiyumun yanı sıra sağlıklı bir vücut için gerekli A, D, B2, B6, B12 vitaminleri ile potasyum, fosfor ve proteinler bulunur.

Yapılan araştırmalar, günde en az bir bardak süt tüketimi çocukların soyut düşünce, problem çözme, bellek, dikkat, konsantrasyon gibi zihinsel yetenekler açısından, süt içmeyen çocuklara kıyasla daha başarılı olmalarına yardımcı oluğunu göstermektedir.. Daha sağlıklı nesillerin yetişmesi ancak çocukların karbonhidrat, protein, yağ, vitamin, mineral elementlerini yeterli miktarda süt tüketimi ve sağlıklı beslenme ile alması sağlanabilir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sütün en önemli faydası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN