na akupunktur iğneli tedavi

kullanılarak, , bel ve boyun fıtığı, sırt ağrıları gibi ağrılarına uygulanan "" yönteminin, hastalarda yüzde 95 tedavi sağladığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 26.8.2013 14:32 Güncelleme Tarihi: 26.8.2013 14:35
Samsun Medicalpark Tıp Merkezi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Elif Berber Menekşe, tedavisinin şekil olarak akupunktura benzediğini ancak farklı bir tedavi yöntemi olduğunu söyledi.

Tedavide kullandıklarını anlatan Menekşe, Türkiye'de yeni uygulanmaya başlayan yöntemin, özellikle kas sistemi ağrılarının tedavisinde kullanıldığını belirtti.

İğneli tedaviyi deriye uyguladıklarını açıklayan Menekşe, "Herhangi bir ilaç vermeden, herhangi enjeksiyon yapmadan tetik nokta dediğimiz, halk arasında kulunç olarak bilinen nın oluşturduğu tetik noktalara kuru iğneleri batırıyoruz. Batırdıktan sonra 5 dakikada bir çevirme yöntemi uyguluyoruz. 20 dakika ya da 30 dakika bekletiyoruz" dedi.

"KANAMASIZ VE İLAÇSIZ BİR TEDAVİ YÖNTEMİ"

Tetik noktalara batırılan iğnelerin mikro travma oluşturarak kası uyardığını ve damarda genişlemeye neden olduğunu ifade eden Menekşe, iğnenin, ağrı yapan uyaranları uzaklaştırarak kas spazmının çözülmesini sağladığını belirtti.

Yöntemin, çene ağrısından baş ağrısına, boyun ve sırt ağrılarına, olanlara ya da vücutta kas spazmına bağlı bir ağrıya uygulanabildiğini dile getiren Menekşe, şunları kaydetti:

"Genelde etkisini 2 seansta gösteriyor. Hastalara 4-5 seanslık program yapıyoruz. 5 günde bir ya da haftada bir uyguluyoruz. Hastalarda yüzde 95 üzeri iyileşme oluyor. Uygun hastada kesin çözüm diyebiliriz. Son yıllarda yapılan çalışmalarda, boyun ve sırt ağrılarında, lokal enjeksiyonlara, fizik tedavi ve diğer tedavi yöntemlerine göre kuru iğneleme yöntemi çok daha etkili bulunmuş. Kanamasız ve ilaçsız bir tedavi yöntemi. Günde 3-4 hastaya uyguluyorum. Hepsinde de yüzde 95'e yakın etki tespit ettik. Yeni bir tedavi yöntemi."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kas spazmına akupunktur iğneli tedavi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN