Taksim İlkyardım Hastanesi taşınıyor

Kamuoyunda "Taksim İlkyardım" olarak da bilinen Taksim Gaziosmanpaşa (GOP) Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Gaziosmanpaşa'daki tam teşekküllü yeni binasına taşınacak.

Giriş Tarihi: 10.9.2013 11:39
Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'nden yapılan yazılı açıklamada hastanede, 13 Eylül'de saat 17.00'den itibaren acil servis dahil tüm faaliyetlerin durdurulacağı ve yeni binada 30 Eylül'de poliklinik hizmetlerine başlanacağı belirtildi.

Açıklamada, 2001 yılında temeli atılan yeni binanın, 61 bin 607 metrekare kapalı alana sahip olduğu ifade edilerek, hastanenin, 300 yatak, 100 poliklinik odası, 36 yoğun bakım yatağı ve 6 ameliyathane ile hizmete açılacağı bildirildi.

Hastane binasının modern konseptte inşa edildiği kaydedilen açıklamada, 1 veya 2 kişilik olarak dizayn edilen hasta odalarında banyo, tuvalet, televizyon, buzdolabı ve refakatçi koltuğunun bulunduğu vurgulandı.

Açıklamada, bu yeniliklerin yanı sıra hastanedeki cihazların da yenileneceği belirtilerek, Kurban Bayramı'nın ardından ameliyatlara başlanacağı ve yataklı servislerde hastalara hizmet verileceği ifade edildi.

"ESKİ BİNA YERİNE AVM YAPILACAĞI İDDİALARI GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR"

Taksim yerleşkesindeki eski hastane binasının, modern konsepte uymadığı bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Mevcut hastanemiz ekonomik ömrünü tamamlamıştır. Binanın yenilenmesi, mevcut binayı modern hastane kimliğine kavuşturmayacağı gibi maliyeti de daha yüksektir. Bu sebeple hastanemizin binası yıkılarak, mevcut yerinde hastalarımızın konforunun en üst düzeyde sağlanacağı, 200 yataklı, 64 poliklinik odalı, 43 yoğun bakım yataklı ve 44 bin 950 metrekare alana yeni bir hastane binası yapılması planlanmaktadır. Bazı yayın organlarımızın haberlerinde yer alan eski bina yerine AVM yapılacağı iddiaları da gerçeği yansıtmamaktadır. Sağlık Bakanlığı'nca hazırlanan farklı projeler Anıtlar Kurulu'na gönderilmiştir. Taksim Gaziosmanpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Taksim yerleşkesi, bulunduğu konum itibarıyla Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne 3 kilometre, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne ise 4 kilometre mesafededir. Gaziosmanpaşa'da hastane ihtiyacının yanı sıra, hasta mağduriyeti yaşanmaması açısından, yeni hastane binasının yapılma sürecinde Taksim yerleşkesinin diğer hastanelere mesafesinin yakınlığı da dikkate alınmıştır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taksim İlkyardım Hastanesi taşınıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN