Türkiye'nin en iyi haber sitesi

satanlara cezası geliyor

Giriş Tarihi: 30.10.2013 13:55 Güncelleme Tarihi: 30.10.2013 14:01

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ''Yeni çıkartacağımız Torba Kanunu ile satan, vatandaşların sağlığıyla oynayan, yanıltıcı reklam yapan kişilere para cezasının yanında cezası gelecek'' dedi.

Bakan Müezzinoğlu, Edirne'deki bir otelde düzenlediği basın toplantısında, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, "Vatandaşların sağlığını tehdit eden, satan kişilere yönelik bakanlık olarak bir yaptırımınız olacak mı?" sorusu üzerine Müezzinoğlu, yeni çıkaracakları kanunda, bu tür gıda satan kişilere yönelik çok ciddi yaptırımlar olacağını söyledi.

Kasım ayında meclise gelecek Torba Kanunu'nda konuya ilişkin düzenlemeler bulunduğunu belirten Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

"Şimdi vatandaşı aldatan, yanıltan veya gıdaların içerisine söylendiğinin dışında katkı maddesi katanlar, 'Cezasını ödedim yapmaya devam ederim' diyemeyecekler. Bu doğru değil zaten. Yanıltıcı reklam yaparak vatandaşları kandıran kişilere yönelikte aynı cezalar uygulanacak. 'Şu gıdayı al, hastalığın tedavi olsun, her türlü derde derman' gibi reklamlar yaparak vatandaşlarımızı kandıran kişilere de müsaade etmeyeceğiz. Yeni çıkartacağımız Torba Kanunu ile hileli gıda satan, vatandaşların sağlığıyla oynayan, yanıltıcı reklam yapan kişilere para cezasının yanında cezası gelecek."

"20 BİN UZMAN HEKİME İHTİYAÇ VAR"

Müezzinoğlu, bir gazetecinin, "medyada Yunanistan'dan Türkiye'ye 7 bin doktorun geleceğine dair haberler yer aldığı"nı hatırlatması üzerine, Türkiye'de 20 bin uzman hekime ihtiyaç olduğunu söyledi.

Komşu ülke Yunanistan'daki hekimlerin Türkiye'de çalışabileceklerini ifade eden Müezzinoğlu, "Biz Yunanistan'da mesleki birikimi ve standardı yüksek olan, tecrübeli katkı sağlayacak hekimlerden istifade etmek isteriz. Sağlık hizmetlerinin standardını yükseltebilme, vatandaşımızın her alanda uzmana ulaşabilmesinde şu anda 20 bin uzman hekime ihtiyacımız var" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hileli gıda satanlara hapis cezası geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN