Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yapmak için en ideal mevsim

isyen Gül Yardımcı, hayat daha düzenli olduğu için zayıflama programlarına en uygun mevsimin olduğunu belirtti.

Giriş Tarihi: 31.10.2013 17:19

isyen Gül Yardımcı, mevsim değişikliklerinde alındığına dikkat çekerek, "Mevsim değişikliklerinde dikkat etmek gerekir çünkü vücut kendini mevsime adapte eder. Metabolizma da mevsimle birlikte değişir. O dönemdeki değişime ayak uydurmak için vücut kilo alır. Değişikliğe adapte olma döneminde vücut bunu kilo alarak gösterir" diye konuştu.

mevsiminde kilo verme programlarının daha başarılı olduğunu da sözlerine ekleyen Yardımcı, "Kış döneminde yağlanma artar çünkü soğukla mücadele edebilmek için yağ oranı fazla olmalıdır. Kilo artar ancak vücut daha düzenli beslenmeye geçtiği için, hayat daha düzenli olduğu için kış döneminde kilo verme programları daha başarılıdır" ifadelerini kullandı.

Kilo vermeyi kısa döneme sıkıştırmamak gerektiğine vurgu yapan Yardımcı, "Kilolu bir kişi şimdiden başlayarak yaza kadar kilo verebilir" dedi.

Sağlıklı kilo vermenin diyetle birlikte sporu da kapsayan bir programla gerçekleşebileceğini kaydeden Yardımcı, besinleri sağlıklı seçmenin yanında kontrollü tüketmenin de önemli olduğunu söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyet yapmak için en ideal mevsim kış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN