Yüzünüze sürdüğünüz en garip içerik neydi?

Genç kalmak ve güzelliğinizi korumak için denediğiniz en ilginç yöntem neydi? Cosmopolitan, Hollywood yıldızlarının gençleşip güzelleşmek uğruna uygulattığı enteresan yöntemleri derledi

Giriş Tarihi: 3.11.2013
GEYŞA BAKIMI
18'inci yüzyılda, geyşaların ve kabuki aktörlerinin yüzlerini beyazlatmak için uyguladıkları pudranın, barındırdığı çinkoyla ciltte kronik problemlere neden olduğu keşfedilmiş. Bu probleme buldukları çözümse bir o kadar sıra dışı olmuş: Düzenli olarak uygulanan bülbül dışkısı bakımı. Yalnızca tamamen organik tohumla beslendiği bilinen bülbülün dışkısı, Japon üreticiler tarafından ultraviyole ışınlara maruz bırakılarak bakterilerinden arındırılıyor. Ardından ince, beyaz pudranın içine karıştırılıyor. Barındırdığı enzimler, ciltteki ölü derileri kırmayı ve uzaklaştırmayı sağlıyor. Ayrıca cildi temizleyici ve aydınlatıcı etkiye sahip. İçinde barındırdığı üre de hem soyma, hem de nemlendirme etkisi gösteriyor. Victoria ve David Beckham ile Tom Cruise bu bakımı uygulatan ünlülerden.

ARI ZEHRİ
Son zamanlarda oldukça pahalı serum, nemlendirici ve maske gibi birçok yaşlanma karşıtı ürününün içinde karşımıza çıkan bir toksik içerik var ki; o da arı zehri. Arı zehrinin salınmasını aktive eden, henüz tam olarak ne olduğu belirlenememiş bir içerik; beynin vücuda, sanki arı sokmuş gibi etki vermesine neden oluyor. Bu durumda, savunma mekanizması oluşturan vücut, bu bölgeye kan göndermeye başlıyor. Böylece kolajen üretimi aktive olmuş oluyor. Yan etkisi yok fakat arılara alerjiniz varsa, bir kez daha düşünün. Gwyneth Paltrow ve Kate Middleton, bu yönteme başvuranlardan.

KANLI GÜZELLİK
Çoğu kişi tarafından vampir cilt bakımı olarak da bilinen bu yöntem, ismini prosesinden alıyor. Doktor, yaklaşık iki çay kaşığı kanı alıp santrifüjde döndürerek farklı bileşenlerine ayrılmasını sağlıyor. 'Sıvı altın' denilen, trombosit bakımından zengin plazma bu işlemden sonra üst kısımda kalıyor. Cildi gençleştirme özelliğinde olan bu sıvı, mezoterapi yöntemiyle kişiye enjekte ediliyor. Kan kişinin kendisinden alındığı için alerjik reaksiyon riski de ortadan kalkıyor. Yöntem, kolajen ve elastin üretimini tetikliyor; bu da cilde parlaklık kazandırıyor. Şu sıralar Botox ve dolgudan sonra en çok tercih edilen yönteme Kim Kardashian ve Dannii Minogue sık sık başvuruyor.

YILAN ZEHRİ BAKIMI
Aslında bu bakımın ismiyle pek ilgisi yok çünkü yılan zehri barındırmıyor. Sırt ağrılarını dindirmek için keşfedilen bu yöntemde; altı adet zehirsiz yılan siz yüzüstü uzanmışken sırtınıza yerleştiriliyor. Mısır yılanı ve kral yılan derin, sert bir ovalama hareketi yaratırken; küçük süt yılanları daha titreşimli bir his yaratıyor. Yumuşak ve pürüzsüz bir cilt yarattığı söylenen yönteme Madonna da başvuruyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüzünüze sürdüğünüz en garip içerik neydi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN