Kalıp fırçayla 6 saniyede bembeyaz dişler

Giriş Tarihi: 25.12.2013

ABD'li diş hekimleri kişinin diş kalıbı alınarak 3 boyutlu baskıyla hazırlanan bir ürün geliştirdi. Ağızda ısırılarak kullanılan Blizzident adlı bu ürün klasik fırça devrini bitirecek

ABD'de diş temizleme teknikleri üzerine araştırmalar yapan bir grup bilim insanı, diş hekimi ve teknoloji uzmanının ortak çalışmasıyla geliştirilen Blizzident isimli ürün devrim niteliğinde özellikler taşıyor. 'Dişleri 6 saniyede bembeyaz yapar' sloganıyla hazırlanan ürün klasik diş fırçalarından biraz farklı. En önemli özelliği kişiye özel hazırlanması. Kafanız biraz karıştı ve 'Nasıl yani' diye sormaya başladınız değil mi? O halde açıklayalım. Ürünü satın almak isteyen kişinin önce diş kalıbı alınıyor. Bu kalıp 3 boyutlu baskı sistemi kullanılarak kişinin kendisine uyan diş kalıbına dönüştürülüyor. Bu kalıp kişi tarafından ağza alınarak ısırma v.b. hareketlerle dişlerin temizlenmesini sağlıyor. Peki klasik fırçadan farklı ne özelliği var ki bu kadar iddialı? Cevabı basit. Kişinin bir fırçayla dişlerin her bölümüne ulaşması imkansız. Oysaki bu ürün 400 fırça kılıyla (standart fırçadan 10 kat fazla) ve azı dişlerine 45 derecelik bir açıyla ağza oturarak her noktayı aynı anda temizleyebiliyor. Ayrıca ürünün ortasında yer alan eklenti de ısırma ve çiğneme hareketi sırasında dilin de temizlenebilmesini sağlıyor. Yakında piyasaya çıkacak ürünün ABD'deki fiyatı 299 dolar.

Soru-cevap

1) Ürün nasıl temizleniyor? Klasik diş fırçası gibi sıcak su altında 2 saniyede. 3 ayda bir de ağız gargarasıyla temizleyebilirsiniz.
2) Kullanım süresi ne kadar? 1 yıl. 89 dolara kılları, 159 dolara komple değiştiriliyor.
3) Blizzident kullanmak ekonomik mi? Hesaplamalara göre diş bakım masraflarından yılda 900 dolar tasarruf yaptırıyor.
4) Peki diş macunu ürüne nasıl konuyor? Diş macunu dile konulup, ağız birkaç kez hareket ettiriliyor. Ürün çiğnendiğinde dağılım gerçekleşiyor.
5) Peki üründeki kıllarda yumuşak, orta, sert diye ayrım var mı?
Ürün ağzın içine öylesine yerleşiyor ki bu noktada yumuşak kıl yeterli oluyor.
6) Çocuklar da kullanabilir mi? Evet. Ama 21 yaşına kadar ağız gelişimi sürdüğü için her yıl yeniden kalıp alınması lazım. Bunun da bedeli 199 dolar.
7) Neden 6 saniyede etkili? Diş fırçası gezdirilerek diş yapısının her noktasına ortalama 3 dakika da ulaşıyor. Uzmanlara göre bu süre minimun 4.8 saniyeye indirilebiliyor. İşte bu yüzden ürünün temizlik işlemi için 6 dakikalık süre yeterli.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kalıp fırçayla 6 saniyede bembeyaz dişler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN