Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tansiyon hastalarının yeni umudu

Milyonlarca tansiyon hastası tarafından merakla beklenen ve etkisi bilimsel olarak kanıtlanmış JİNTONG Elektrostatik sinir uyarıcı ( Tansiyon düzenleyici ) tıbbi bileklik, Sağlık bakanlığı tıbbi cihaz yönetmeliğine uygun olarak belgelendirilip tansiyon hastalarının kullanımına sunuldu.

Giriş Tarihi: 29.12.2013 11:03
Türkiye'nin ünlü doktorlarından Doçent Doktor Nuri Haksever ve bizzat hastalarında JİNTONG Elektrostatik sinir uyarıcı cihazı kullanarak yüksek oranda başarılı sonuçlar elde eden Uzm.Dr.Hakan Yalman gibi önemli tıp uzmanları yaptıkları açıklamalarda; ilaç içermeyen ve vucuda dışarıdan hiçbir şey enjekte etmeyen bu özel tıbbi cihazın kullanılması durumunda, milyonlarca tansiyon hastasının yaşadığı Türkiye'de büyük yararlar sağlayacağını ifade ediyorlar

Tansiyon nedir?

Kalbin vücuda kanı dağıtmak için kullandığı güce tansiyon denir. Küçük tansiyon; kalbin kan akımı bittikten sonra damarlarda oluşan durgun basınca verilen isimdir, ikinci veya küçük tansiyon olarak ta bilinir. Sol kalbin kanı vücuda atarken kullandığı güç birinci veya büyük tansiyon olarak adlandırılır. Kan basıncının normalden yüksek olmasına da hipertansiyon denir.

Türkiye'deki tansiyon hastalarının oranı

Vücutta normal kan basıncı 120/80'in altı olarak kabul edilmektedir. Çeşitli çalışmalarda yapılan araştırmalarda Türkiye'de 30 yaşın üstünde insanların %12 ile 16'sında büyük tansiyonun 140, küçük tansiyonun 90mmHg'nın üzerinde olduğunu, daha ileri yaşlarda oranın arttığı, 50 yaşın üstündeki kimselerde her 4-5 kişiden birinde tansiyonun bu sınırların üzerinde olduğunu görülmektedir.

Tansiyon hastalığının belirtileri nelerdir ve kimlerde görülür?


Kişi düşük tansiyon hastası olduğundan şüphelenmesi için sık sık tekrar eden baş dönmeleri, bayılmalar, çok fazla terleme, mide bulantısı, sürekli yorgunluk ve halsizlik gibi şikâyetler dikkat çeker.

Yüksek tansiyon çoğu zaman belirti vermez. Bu nedenle özellikle ailesinde hipertansiyon hikayesi olan, 40 yaşın üstünde olan, şişmanlar (özellikle karında belirgin yağlanması olanlar), şeker hastaları, kronik bronşit hastaları, uyku apnesi olan kişilerin sık tansiyon kontrolü yapmaları önerilir.

Tansiyonun düzenlenmesinde yeni yöntem elektro akupunktur

Elektroakupunktur, tıp dünyasındaki yeni buluşlar arasında önemli bir yer tutmaya başladı.İnsanları tehdit eden ve kalp krizi, felç, körlük gibi birçok hastalığın tetikleyicisi olan yüksek tansiyon için tıpta alternatif yöntemler deneniyor. Sınır tanımayan gelişmeler, özellikle sebebi bilinemeyen tansiyon hastalarına umut oluyor. Tıpta büyük buluş olarak nitelendirilen elektro akupunktur yöntemi; bugün Tansiyon, sinir, migren, halsizlik, baş dönmesi gibi ciddi rahatsızlıkların kontrol altına alınmasında kullanılabiliyor.

Alman bilim adamlarının elektro akupunktur teknolojisini tıbbın hizmetine sunmasının ardından 20 yıl süren ciddi bilimsel çalışmalar ışığında geliştirilen ve tıpta önemli bir buluş olarak nitelendirilen JİNTONG Elektrostatik Sinir uyarıcı (Tansiyon düzenleyici) tıbbi cihaz, MMC Group tarafından Türkiye'ye getirilerek tansiyon hastalarının kullanımına sunuldu.

Geleneksel ve modern tıbbın ortak çalışması ile geliştirilen, Sağlık Bakanlığına kayıtlı ve Avrupa Birliği tam kalite güvence sistemi standartlarında EEC tıbbi cihaz belgesine sahip JİNTONG Elektrostatik sinir uyarıcı özel cihaz , yüksek ya da düşük tansiyonun dengelenmesine yardımcı olmakta yeni ve etkili bir yöntem olarak kullanılmaya başlandı.

Uzman Dr.Hakan Yalman Jintong'u anlatıyor

Jintong nedir: Uzman Dr.Hakan Yalman, yaptığı açıklamalarda JİNTONG cihazının akupunktur prensipleri ile çalışacak şekilde dizayn edildiğini söyledi. Uzman Dr.Hakan Yalman sözlerine söyle devam etti: "Akupunktur anlayışının temelinde de tansiyon da dâhil olmak üzere vücutta yaşanan problemlerin tinde qi enerjisinin insan vücudunda akışında tıkanmaların yaşanmasından kaynaklanıyor. Enerji tıkanıklığı fizyolojik durumun bozulması demektir. Tansiyon ile ilgili problemler de P6 noktasındaki tıkanıklık ön plana çıkmaktadır. Buradaki temel prensip enerji tıkanıklığını giderip vücudu normal fizyolojik konumuna getirmektir. Bu tıkanıklık aşıldığında bedenin fizyolojik konuma gelmesi beklenmektedir."diye konuştu.

Etkisi kanıtlanmış, bol ödüllü bir ürün!

Dünyanın saygın devlet hastaneleri ve üniversite hastanelerinde ve Türkiye'de çok sayıda JİNTONG kullanıcısı üzerinde yapılan önemli test çalışmalarında hem yüksek hem de düşük tansiyonda başarı oranının şaşırtıcı bir şekilde yüksek olduğu tespit edilen özel cihaz, Ayrıca ABD, Fransa, İsviçre gibi ülkelerde düzenlenen dünya icatlar ve buluşlar fuarlarında dünyada türünün tek örneği olarak önemli başarı ödüllerine layık görüldü.

Kullanımı çok kolay

Herhangi bir kimsenin yardımına gerek kalmadan Her yaşta hastanın evde, işte, yolda kolayca kullanabileceği şekilde tasarlanan JİNTONG Elektrostatik sinir uyarıcı, sabah ve akşam 30'ar dakikalık 2 seans halinde sol bileğe takılarak kullanılıyor. Ayrıca baş dönmesi,baş ağrısı,migren,kulak çınlaması,düzensiz kalp atışı gibi durumlarda da fayda sağladığı tesbit edilen Cihazın Türkiye distribütörü MMC GROUP yetkilileri; bu özel cihaza isteyen herkesin kolayca ulaşabileceğini, cihazın Sağlık Bakanlığı Türkiye Tıbbi Cihazlar Kurumu yönetmeliğine uygun olarak belgelendirilip ithal edilerek , tansiyon hastalarının kullanımına sunulduğunu belirtiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tansiyon hastalarının yeni umudu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN