Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Deliksiz bir uyku için yatmadan süt için, yoğurt yiyin!

Uyku sorunları günümüzde çok yaşanan sorunların başında geliyor. Kış aylarındaki puslu havalar; yoğun iş temposu ve trafikle birleşerek psikolojik sorunlara neden oluyor. Uyku sorunu yaşayan kişilerin iş verimleri düşüyor, yaşam kaliteleri ve diğer insanlarla olan ilişkileri bozuluyor!

Giriş Tarihi: 19.1.2014 14:48
İyi uyuyama ve uyku alışkanlığındaki düzensizlik birçok hastalığa da davetiye çıkardığı gibi hayati açıdan çok önemli olan kalp ve beyne hasar verebiliyor. Bedenimize verdiği hasarların yanında uykusuzluk çok ciddi psikolojik sorunlara da neden olabiliyor. Bununla birlikte uykusuz yaşayanların sebep olduğu trafik kazaları hepimizin malumu…

Yörsan Gıda Mühendislerinden Nilüfer Hakarayan, süt ve süt ürünlerinin uykusuzluğu gidermede önemli etkisi olduğunu belirterek " Süt bileşiminde bulunan bir protein ile uyku kalitesini iyileştiriyor ve ertesi güne zinde olunmasını sağlıyor. Bunun yanı sıra sütün içeriğinde bulunan tryptophan isimli amino asit melatonin ve seratonin isimli hormonların seviyesini artırarak ve bu da geceleri iyi bir uyku uyumamıza yardım ediyor." Dedi.

Yoğurt yiyerek mışıl mışıl uyuyun!

Akşam tüketilen bir kase yoğurt uykuya dalmayı kolaylaştırmakta ve daha dinlendirici bir uyku sağlamakta olduğunu belirten Yörsan Gıda Mühendislerinden Nilüfer Hakarayan yoğurdun düzenli tüketildiği zaman pek çok hastalığı önlenmeye ve tedavi etmeye yardımcı olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Deliksiz bir uyku için yatmadan süt için, yoğurt yiyin!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN