Memorial'dan Ankara'ya 65 milyon dolarlık yatırım

Giriş Tarihi: 6.2.2014 15:40 Güncelleme Tarihi: 6.2.2014 15:49

Memorial Sağlık Grubu'nun 10'uncu hastanesi Memorial Ankara, hizmete açıldı. Memorial Sağlık Grubu CEO'su Uğur Genç, Memorial Ankara'nın 50 milyon dolarlık bir yatırım ile hayata geçirildiğini belirterek, "Yeni açılacak bölümler ile birlikte bölgeye toplam 65 milyon dolarlık bir yatırım yapmayı hedefliyoruz. Ankara Hastanemizin bünyemize katılması ile birlikte 5000 kişiyi aşan çalışan sayımızla büyük bir aile olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" diye konuştu.

Uğur Genç, Memorial Ankara Hastanesi'nin 42 bin metrekarelik kapalı alanı ile başkentin en büyük özel hastanelerinden biri olduğuna dikkat çekerek, "Memorial Ankara, 60'ı yoğun bakım ünitelerinde olmak üzere 230 yatak kapasitesi, 11 ameliyathane ve 63 poliklinik ile hizmet veriyor" dedi.

ANKARA SAĞLIK TURİZMİ İÇİN ÖNEMLİ BİR MERKEZ

Uğur Genç, "Ankara, hem İç Anadolu Bölgesi'nde yer alması hem de Karadeniz ve Doğu illerine yakınlığından dolayı çok fazla hastanın tercih ettiği bir şehir. Ayrıca başkent olması nedeniyle dünyanın da tanıdığı çok önemli bir destinasyon. Dolayısıyla sağlık turizmi açısından bakıldığında büyük bir potansiyele sahip. Dünyanın 92 ülkesinden hasta kabul eden bir sağlık grubu olarak Ankara'nın sağlık turizminde cazibe merkezi haline gelmesi için çalışacağız" ifadelerini kullandı.

YATIRIMLAR SÜRECEK

Memorial Sağlık Grubu'nun yatırımlarının önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini dile getiren Genç, "2014 yılına Memorial Ankara Hastanesi ile güzel bir başlangıç yaptık. Grubumuzun bünyesine her yıl yeni hastaneler katmayı planlıyoruz. Önümüzdeki yıllarda büyük hastane projeleri ile Memorial markasını yurt dışına da taşımayı planlıyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Memorial'dan Ankara'ya 65 milyon dolarlık yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN