Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güzel bir gülümsemenin sırrı elma

Giriş Tarihi: 16.2.2014
Yüzünüzde birçok insanın dikkatini çeken ilk etmen gülüşünüzdür. Gülüş, yüz ifadenizi değiştirir. Bozuk bir gülümseme sizi olduğunuzdan 10 yaş yaşlı gösterir. Ancak endişelenmeyin; diş hekiminiz gülüşünüzü düzelterek, size yardımcı olabilir. Estetik danışmanı Şah Yaycı, Şamdan Plus dergisine dişlerle ilgili bilgiler verdi. Anti-aging uygulamaları yapmak istediğinizde, dişleriniz aklınıza gelen ilk bölge olmayabilir. Ancak dişlerinizi de düşünmelisiniz. İnsanlar yaşlandıklarının bilincine vardığında daha genç görünmek için yapılacak uygulamalara yönelirler. Fakat birçok kişi yaşlanmanın sadece saç ve cilt üzerinde etki göstermediğini unutur. Ancak gerçek yaşınızı ele veren etkenlerden başlıcası gülümsemenizdir. Dişleri yaşlı gösteren etkenler şöyle:
Sarı dişler: Kötü renkte bir gülümsemeye yol açar.
Şekil bozuklukları: Yüzünüzü yaşlandırır.
Destek eksikliği: Yüzünüzü çökük gösterir.

Diş lekelerini önlemenin yolu
Buz çiğnemeyin: Buz, diş minesinde mikro çatlaklar oluşturur ve bu çatlaklar hızla lekelenmeye yol açar.
Şekersiz sakız çiğneyin: Sakız çiğnemek salya oluşmasına, salya oluşumu da yemek artıklarının uzaklaştırılmasına yardımcı olur.
Oral probiyotikler alın: Sadece sindirim sistemi için değil, aynı zamanda ağız içi için faydalı probiyotikler de vardır. Bu probiyotikler, ağız içinde doğal bir flora oluşmasına yardımcı olup kötü bakterilerin lekelenmeye, kötü ağız kokusuna ve enflamasyona yol açmalarını engeller.
Taze elma yiyin: Elmayla dişlerinizin parlaklığını koruyabilirsiniz. Elmada bulunan malik asit, diş lekelerini söker ve dişleri temizler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güzel bir gülümsemenin sırrı elma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN