Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hamilelere doğum ve annelik eğitimi

Hamile kadınların, üreme sağlığı, gebelik, doğum ve yeni doğan bakımı konularında yeterli eğitim ve bilgi almalarını sağlamak amacıyla oluşturulan gebe okulları, Fatih bölgesindeki kamu hastanelerinde faaliyete geçti

Giriş Tarihi: 28.2.2014 14:55
Hamile kadınların, üreme sağlığı, gebelik, doğum ve yeni doğan bakımı konularında yeterli eğitim ve bilgi almalarını sağlamak amacıyla oluşturulan gebe okulları, Fatih bölgesindeki kamu hastanelerinde faaliyete geçti.

Fatih Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinden yapılan açıklamaya göre, tüm gebelerin, doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası dönemle ilgili konularda bilgi sahibi olmalarını, bilinçli doğum yapmalarını sağlamayı, normal doğum eylemi, ağrı yönetimi ve yeni rollerini benimsemeleri konularında bilgi ve beceri kazandırmayı amaçlayan eğitim programı, ücretsiz veriliyor.

Eğitim programlarına katılan gebelere, özel eğitimli ebeler tarafından aile planlaması, gebelikte sağlık, doğum ve nefes egzersizleri, lohusalık, anne sütü ve emzirme teknikleri ve bebek bakımı konularında teorik ve uygulamalı eğitim sağlanıyor.

Fatih Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği bünyesinde halen Süleymaniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde eğitimler aktif olarak devam ederken, önümüzdeki günlerde Bayrampaşa Devlet Hastanesi, İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Arnavutköy Devlet Hastanesi'nde de eğitimlere başlanacak.

Eğitim programlarına katılmak isteyen gebeler, hastanelerin gebe polikliniklerinde kayıt yaptırarak programlardan yararlanabilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hamilelere doğum ve annelik eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN