Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Politikacılar estetikçilere koşuyor!

Seçimlere 13 gün kaldı. Peki dış görünümüne dikkat eden siyasiler hangi estetikleri yaptırdı? Erkek adaylar en çok botoks ve liposuction yaptırırken, kadın adaylar dolgu ve ses dalgaları ile gençleşme yöntemlerinden yararlanıyor

Giriş Tarihi: 17.3.2014
PROF. DR. EROL KIŞLAOĞLU
ÇOK MİMİK KULLANAN BOTOKSA BAŞVURUYOR
Seçimler için kadın adaylar daha çok burun estetiği, göğüs operasyonları, botoks ve liposuction uygulamaları için başvururken, erkek adaylar daha çok dolgu ve botoks uygulamaları için başvurdu.
Botoks; mimikleri terbiye ederken yüzdeki çizgilerin oluşumunu engeller. Siyasetçiler gibi çok mimik kullanan ve beden dilini önemseyen kişiler, koruyucu estetik önlemi olarak botoks yaptırıyorlar.
30'lu yaşlardan sonra yüzümüzde yağ dokusunun azaldığı yerlere dolgu takviyesi yapılırsa, çökme büyük ölçüde engellenir. Ağız, göz ve dudak çevresi, alın, kaş arası, çene ucu ve yanları, elmacık kemiği gibi oldukça geniş bir alanda uygulanabilen dolgular; akne ve çeşitli yaralanmalar sonucu oluşan deformasyonları gidermede de kullanılabilir. Ayrıca zamanla yarışan siyasetçiler liposuction yaptırdıktan biriki hafta sonra işlerine dönüyor ve normal aktivitelerine yeniden başlıyor.

DOÇ. DR. TAYFUN TÜRKASLAN
EN BÜYÜK DERT KİLOLARI
Adayların çoğunluğunu erkekler oluşturduğu için kadın adaylardan çok erkekler estetik olma talebiyle geldi. Adaylar en çok kırışıklık ve fazla kilolardan muzdaripler.
Göz kenarları ve alındaki kırışıklıklar, adayların yaşını ele veriyor. Buraya uygulanan botoks üç günde etkisini gösterince yüz ifadeleri genç ve dinamik bir görünüme kavuşuyor. Botoks; kadın adayların da en sık tercih ettiği uygulama.
Kadınlar bel ve basendeki yağlarından, erkekler ise göbek bölgesindeki fazla kilolarından kurtulmak için hızlı iyileşme sağlayan lazer lipoliz yaptırıyor. işlemden sonraki üçüncü günde seçim çalışmalarına devam ediyorlar. Böylece zaman kaybını minimuma indiriyorlar.

OP. DR. OSMAN ŞENEL

POLİTİKACI MASKE YÜZ İSTEMEZ
Hiçbir politikacı dinamik, aktif olmayan yorgun bir ifade istemediği gibi maske gibi doğal olmayan bir yüz de istemez. Bunun için öncelikle daha önceki yıllarda çektirdikleri gençlik fotorafları üzerinde çalıştık.
Son zamanlarda kaşın altına yapılan özel dolgularla kaşın 1-2 mm. kalkmasını, kaş düşüklüğünün düzeltilmesini sağlıyoruz. Göz çevresinde yıpranma fazla, torbalar belirgin ise alt göz kapağına doğal operasyonlar yapıyoruz.
Politikacıların gençleşmesine, kırışıkların azalmasına, yaşlanma belirtilerinin azaltılmasına yardımcı olan, her türlü lazer ve ışık teknolojilerini kullanıyoruz.

OP. DR. GÜLAY BOZTOSUN

YAĞLARI YÜZE ENJEKTE EDİYORUM
Politikacıların en büyük isteği, daha genç ve fit görünüme kavuşabilmek. Değişimin fark edilmemesi için büyük operasyonlar yerine küçük müdahaleleri tercih ediyorlar. Bu yolla değişim ani olmadığı için estetik operasyonları gizlemek daha kolay oluyor.
Seçim kampanyaları nedeniyle spora zaman ayıramayan politikacıların en büyük şikayetini fazla kiloları oluşturuyor. Bu istekle gelen politikacılara ses dalgaları ile yağları erittiğim liposuction yöntemini uyguluyorum.
Kadın adayların tercihi genç ve diri bir cilt. Bunun için ses dalgaları ile yağ eritme yönteminden yararlanıyorum. Bu yöntemle alınan yağları aşamalı olarak yüze enjekte ettik. Böylece bir yandan vücudu fazla yağlardan arındırırken diğer yandan da yüze dolgun ve genç bir görünüm kazandırıyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Politikacılar estetikçilere koşuyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN