Ayrılık acısını unutmanın yolları

Giriş Tarihi: 21.3.2014
Sevgilinizden ayrıldığınız halde hâlâ iç hesaplaşmalarınız devam ediyor mu? Onu düşünmeden, ilişkinizi sorgulamadan duramıyor musunuz? O zaman oturup bir durum değerlendirmesi yapmanızın zamanı gelmiştir. Cosmopolitan dergisi; ayrılık acısını atlatabilmenin ipuçlarını verdi...

ONUN HAKKINDA KONUŞMAYIN
İlişkinizin bitmesinin ardından çevrenizdeki herkesle durum değerlendirmesi yapma isteğinize gem vurmalısınız. Çünkü onun hakkında yapacağınız herhangi iyi ya da kötü bir yorum; sadece size zarar verir. Onun için kötü konuştuktan sonra, etrafınızdakiler sadece sizin 'eski psikopat sevgili' olduğunuzu düşünür.

NUMARASINI SİLİN
Onu bir daha kesinlikle aramamak konusunda ne kadar kendi kendinize yemin etseniz de, alkolün ucunu biraz kaçırdığınız takdirde elinizin telefona gidip onu arama riskiniz her zaman var. Bunu ortadan kaldırmak için telefon numarasını silmek en sağlıklı yöntem olacaktır.

GÜZEL ANLARI DÜŞÜNMEYİN
Tek başınıza kaldığınızda kafanıza üşüşen düşünceler genelde mutlu olduğunuz anlardır. Bu duruma son verin. Mutluluk dolu günleri düşünmek yerine; sizi üzdüğü, kızdırdığı ve sinirlerinizi zıplattığı anları aklınıza getirin.

ARKADAŞLARINIZLA GÖRÜŞÜN
Ayrılık acısının en iyi ilacı arkadaşlarınızla görüşmek. Ancak ilişkinizde yaptığınız hatalar üzerine konuşup yorum yapacağınız arkadaşlarınızla görüşmeyin. Dışarı çıkın ve kurtlarınızı dökün. Mümkünse bekar arkadaşlarınızla bir araya gelin.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayrılık acısını unutmanın yolları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN