Türkiye'nin en iyi haber sitesi

84 yaşındaki hastadan çıkan taş şaşırttı

Çanakkale'nin Biga ilçesinde hizmet veren Özel Biga Can Hastanesi'nde ameliyat olan 84 yaşındaki hastadan bilye büyüklüğünde taş çıkartıldı. Çıkarılan bilye büyüklüğündeki taş, doktor ve hastayı şaşırttı.

Giriş Tarihi: 11.4.2014 12:51
Geldiği günden bu yana bölgede başarılı operasyonlara imza atan Özel Biga Can Hastanesi Üroloji Uzmanı Güldoğan Yıldırım bunlara bir yenisini daha ekledi. Zorlu bir operasyonun ardından hastanın mesanesinden misket bilyesinden daha büyük taş çıkarttı.

3 CM BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ TAŞ ÇIKARTILDI

Ameliyata ilişkin bilgi veren Dr. Yıldırım, "84 yaşındaki erkek hastamızda geceleri yarım saat de bir idrara kalkma, idrar zorluğu, idrarda yanma ve sızlama şikâyeti vardı. Yapılan tetkikleri sonucu mesanesinde yaklaşık 3 cm büyüklüğünde taş ve mesane boynu darlığı tespit edildi. Taşın büyüklüğünden dolayı açık ameliyatla mesaneden taş alındı. Yaşından dolayı mesane boynuna müdahale edilmedi. Şuan hastamızın genel durumu iyidir herhangi bir şikâyeti yoktur" dedi.

Hastaların şikayetlerinden tamamen kurtulduğunu söyleyen Dr. Yıldırım şunları söyledi:

"Hastanemizde bayanlarda idrar kaçırmaya yönelik ameliyatlarımız başlamıştır. Kısaca tot olarak adlandırılan 15-20 dakikada tamamlanan bu ameliyatla hastalar bu şikâyetlerinden tamamen kurtulmaktadır. Özellikle sosyal hayatı etkileyen bu şikâyet aslında toplumun %40 da var olan fakat hastaların toplumsal baskıdan dolayı pek söyleyemedikleri bir durumdur. Son 15 gün içerisinde tot ameliyatından hastanemizde 3 operasyon yapılmıştır. Bu 3 hastanın şu anda hiçbir şikâyeti kalmamıştır. Ayrıca hastanemizde prostat biyopsisi yapılmaya başlanmıştır. Yakın bir zamanda taş kırma ünitesinide hastanemizde kazandırma konusunda çalışmalar başlanmıştır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
84 yaşındaki hastadan çıkan taş şaşırttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN