Minik Umut'tan iyi haber

Antalya'da 4 aylıkken yakalandığı kanser nedeniyle acil ilik nakli olması gereken ve ailesi tarafından sosyal medyada "Umut'a bir Umut da sen ol" kampanyası başlatılan 4 yaşındaki Umut Yunus Erdem için Fransa'dan umutlandıran haber geldi. Fransa'daki bir donörün kordon kanının Umut'a uyumlu olduğu tespit edildi ve nakil için kanın Türkiye'ye gelmesi bekleniyor.

Giriş Tarihi: 22.5.2014 15:42
İzmir'de yaşayan Emine ve Ümit Emrem çiftinin tek çocukları olan 4 yaşındaki Umut Yunus Emrem'e 4 aylıkken milyonda bir görülen Miyelodisplastik Sendrom (MDS) monozomi teşhisi konuldu. Hastalığı nedeniyle kalp atışlarında düzensizlik, yüksek ateş, nefes darlığı ile dalak ve böbreklerinde büyüme olan Umut'un iyileşmesi için doktorlar ilik nakli olması gerektiğini bildirdi.

SOSYAL MEDYADAKİ KAMPANYAYA SES GETİRDİ

Aile, Umut'a uygun ilik bulunması için sosyal medyada "Umut'a bir Umut da sen ol" kampanyası başlattı. Kısa sürede binlerce kişinin katıldığı kampanya ile çok sayıda donör bulundu ancak hiçbirinin kan örnekleri Umut'a uyumlu çıkmadı.

Tedavi için Antalya Medical Park Hastanesine gelen Umut'a burada 2014'ün Şubat ve Mart aylarında iki defa babasından ilik nakli yapıldı. Nakillerin ardından kan değerleri düzelmeyen ve hastalığı yeniden nükseden Umut için yurt dışından ilik aranmaya başlandı. Almanya'daki kemik iliği bankasından Nisan ayında 4 kişide uygun ilik bulunduğu bildirildi. Nakil için umutlanan aile, Almanya'daki donörlerin ortaya çıkmadığı ve kimliklerinin tespit edilemediği haberiyle sarsıldı.

UMUT'LU HABER FRANSA'DAN GELDİ

Yaşaması için acil ilik nakli olması gereken Umut'a güzel haber bu sefer Fransa'dan geldi. Fransa'daki bir kordon kanının Umut'la uyumlu olduğu bildirildi. Aile ve doktorlar işlemlerin bir an önce tamamlanmasını ve kordon kanının Türkiye'ye gelmesini bekliyor.

Umut'un babası Ümit Emrem, Umut için dua eden herkese teşekkür ettiğini söyledi. Umut için Türkiye'nin çeşitli yerlerinden telefonlar aldıklarını anlatan Emrem,"Doktorlar artık günlerin değil saatlerin bile hesabını yapıyor. Umarım kordon kanı Umut'a yetişebilir. Umut'un kampanyası bütün lösemili melekler için umut olur. Sadece Umut için değil Ahmet , Tuğba, Melis, Burak ve binlerce ismini sayamadığım ilik nakli bekleyen çocuklarımız için herkesi donör olmaya davet ediyorum" dedi.

Emrem, Türkiye'ye en yakın zamanda umutlu haberi vermeyi hayal ettiklerini dile getirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik Umut'tan iyi haber
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN