Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hastasını ameliyat ederken kalp krizi geçirdi

Genel Cerrah Doç. Dr. Haldun Sunar, bir safra kesesi operasyonu sırasında ölümden döndü. 4 kez kalbi duran doktoru meslektaşları kurtardı

Giriş Tarihi: 25.6.2014
İstanbul İstinye Devlet Hastanesi'nin deneyimli genel cerrahlarından Doç. Dr. Haldun Sunar kapalı safra kesesi operasyonu yapmak için ameliyathaneye gitti. Operasyonun sonlarına doğru Sunar, aniden ameliyat masasının üzerine düştü. Hastanın üzerine yığılan Sunar'a meslektaşları müdahale etti. Doktorlar, kalp krizi geçirdiği anlaşılan Sunar'ı geri döndürmek için yarım saat uğraştı. 4 kez kalbi duran Sunar, başarılı müdahaleyle hayata döndü. Sunar daha sonra Maslak Acıbadem Hastanesi'nde yoğun bakıma alındı. Sunar'ın tıkalı olan iki kalp damarlarına stent takıldı.

AYDA 70 AMELİYAT YAPIYOR

Hastaneden 4 gün sonra taburcu edilen Sunar "25 yıl Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çalıştım. 5 yıldır İstinye Devlet Hastanesi'ndeyim. Hastanede en aktif çalışan doktorlardan biriyim. Ayda 50-70 arası ameliyat yapıyorum. O gün biri meme kanseri, ikisi laparoskopik safra kesesi ameliyatı olmak üzere 3 ameliyat yapmıştım. 4'üncü ameliyat sırasında kalp krizi geçirdim. Benim için çok büyük bir şans. Eğer odamda ya da dışarıda olsaydım kurtulamayabilirdim. Kan pıhtısıyla tıkanan damarıma stent takıldı. Şu anda iyiyim. Hayatımı meslektaşlarıma borçluyum" diye konuştu. Başhekim Osman Gazi Kiraz ise "Çok ilginç bir durum. İlk kez böyle bir şeyle karşılaşıyoruz. Doktorumuza geçmiş olsun" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hastasını ameliyat ederken kalp krizi geçirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN