Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ruh haliniz cildinizi etkiler

Cildinizi ne kadar nemlendirirseniz nemlendirin eğer siz mutlu değilseniz kremler işe yaramaz. Güzel bir cilt için önce mutlu olmanız gerekli

Giriş Tarihi: 7.9.2014
Hayatınızda yeteri kadar tatmin olmuyorsanız ve mutlu değilseniz maksimum sağlık seviyesine ulaşmayı başaramazsınız. Kendinizi yalnız hissediyorsanız, sosyalleşmiyorsanız, stresliyseniz ve rahatlamak için kendinize vakit ayırmıyorsanız veya yaptığınız işle ilgili tutkularınız yoksa vücudunuzdan tam olarak verim almanız mümkün değildir. Ruh haliniz vücudunuza sürdüğünüz ürünler ya da vücut sağlığınız için tükettiğiniz yiyecekler kadar önemlidir.

STRES ETKİLİYOR

Yüksek stres durumlarında hiç sivilce çıkardığınız oldu mu? Sınav zamanlarında, travmatik olaylar sonrasında veya uykusuz kaldığınızda cildiniz soluk ve mat görünüyor mu? Bunlar, dış etkenler ve ruh halinizin cildiniz ve tüm sağlığınız üzerindeki etkilerine birkaç örnektir. Dermatoloji alanında yapılan bir bilimsel çalışma, ruhsal problemleri olan kişilerin yüzde 40'ının cilt problemleri de olduğunu ortaya koymuştur. Neyse ki bunun bir de olumlu tarafı var. Araştırma gösteriyor ki, pozitif dış etkenler cildiniz ve görünümünüz üzerinde önemli ölçüde faydalı etkilere sahiptir.

DOKUNMANIN GÜCÜ!
Pozitif yaşayan, ihtiraslı ve stresten uzak duran, başka kişilerle sosyal temas içerisinde bulunan insanlar bu avantajlardan yoksun kişilere kıyasla daha sağlıklı ve mutlu hayatlar sürmektedir. Ve bu iyi halin faydaları sadece ciltteki faydalar ile sınırlı değildir. HIV taşıyıcısı olan erkekler üzerinde yapılan bir aylık masaj terapisinde kanıtlanmıştır ki 'dokunmanın pozitif gücü' denekler üzerinde olumlu sonuçlar yaratmıştır ve stres seviyeleri azalmıştır. Ayrıca masaj terapisi uygulanan hastaların bağışıklık sisteminde ve hastalıkla savaşan hücrelerinde artış gözlenmiştir. Zihnimiz rahat değilse, stresliysek ve yalnızsak vücudumuz eninde sonunda etkilenecektir ve kendimizi doğal şekilde iyileştirme yeteneğimiz zayıflayacaktır. Sağlık ve zindeliğe kapsamlı bir yaklaşım sağlıklı, genç ve sıkı kalmanın en iyi yoludur. Sağlık ve güzellik için düzenli olarak masaj yaptırmak veya aromaterapiste gitmek faydalı olacaktır.

'HAYATINIZDAKİ EN ÖNEMLİ KİŞİ KİM?' SORUSUNUN YANITI SİZSİNİZ
Hastalarıma genellikle sorduğum soru "Hayatınızdaki en önemli kişi kimdir?" sorusudur. Genelde durup bir dakika düşünürler, hayatlarındaki önemli insanları zihinlerinden geçirirler ama kendilerini akıllarına getirmezler. Siz yoksanız etrafınızda umursayacağınız kimse yok demektir. Buna saygı duymak ve kendinize hak ettiğiniz dikkati ve değeri vermek önemlidir. Pürüzsüz ve çukursuz bir cildiniz olabilir. Sıkı bir cilt, sağlıklı hücreler ve güçlü bir bağdokuya sahip olabilirsiniz. İçten dışa vücudunuzu nemlendirip canlandırabiliyorsunuzdur. Ancak cildiniz ruhunuzda başlayan iç sağlık ve iç güzelliği yansıtamadığınız sürece yeteri kadar güzel görünmez
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ruh haliniz cildinizi etkiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN