Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Burun ameliyatında estetikle sağlık bir arada olmalı"

Nefes alma problemiyle boğuşanlar dikkat! Ankara’nın gözde estetik cerrahi uzmanlarından Hakkı Yücel Demir’den önemli bir uyarı var.

Giriş Tarihi: 24.9.2014 16:16 Güncelleme Tarihi: 24.9.2014 21:14

Hastalarına yeni açtığı kliniğinde hizmet vermeye başlayan Ankara'nın gözde estetik ve plastik cerrahi uzmanlarından Op. Dr. Hakkı Yücel Demir, burun estetiği hakkında tecrübelerini paylaştı.

Burun estetiğinde hasta başvurularının son yıllarda oldukça arttığını söyleyen Yücel Demir, bununla beraber yetersiz teknik uygulamalardan dolayı mağduriyetlerin de arttığını anlattı ve hekim tercihinin önemini şöyle vurguladı:

"Günümüzde burun estetiğinin doğru uygulanmasında en önemli nokta, burun içi ve dışı operasyonlarının aynı anda yapılmasıdır. Nefes alma şikayeti ile başvuran hastalarda sadece burun içi ile ilgili operasyonlar yapıldığında çoğunlukla yetersiz sonuçlar alınmaktadır. Hastalar kısa süre sonra tekrar hekimlerine başvurup yeterli düzelme olmadığını söylerler. Bunun önüne geçmek için hastaların burun dışındaki sağa veya sola doğru eğrilikleri ya da burun ucu düşüklüklerini de aynı anda düzeltmek gerekir. Bunun tek elden yapılması en sağlıklı olandır."

Demir, hekim tercihinde ve hasta bilgilendirmesinde bu konuya dikkat edilmesini özellikle önerdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Burun ameliyatında estetikle sağlık bir arada olmalı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN