Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Saçları uzatma sırları

Giriş Tarihi: 26.10.2014
Saçları uzatma sırları
Saç derisini verimli bir tarla gibi düşünün. Eğer saç derinize bakmaz, onu beslemez, kalıntılardan arındırmaz ve nemlendirmezseniz, saç gerektiği gibi uzayamaz. Estetik Danışmanı Şah Yaycı, Şamdan Plus dergisi için sağlıklı saçın sırlarını yazdı...

SAÇI NEMLENDİRİN

Saçlarınız nemsizse, ince telli saçlara sahip olmasanız bile, böyleymiş gibi görünebilir. Saçlar hasar görmüş ve çatallaşmışsa, incelmiş ve seyrelmiş gibi gözükür. Kafa derisinde çok fazla yağ bulunması durumunda saç folikülü tıkanır ve saç büyümesi kesintiye uğrayarak, gerekenden önce dökülme meydana gelir. Vitamin bazlı destekler ve oral yoldan alınan bazı besin destekleri saç foliküllerini besleyerek, yeni ve sağlıklı saç hücrelerinin oluşmasına yardımcı olur. Reçeteli besin destekleri ise diğer besin desteklerine göre daha güçlü içeriklere sahip olmakla birlikte, daha güçlü bir etki gösterirler. Bu destekler, menopoz sonrasında saçlarında incelme ve seyrelme sorunu yaşayan kadınların kullanımına uygundur.

PEELING İLE KAN DOLAŞIMI HIZLANIR

Zengin ve besleyici içerikli şampuanlar ve bakım uygulamalarının, saçların artmasına yardımcı olması için saç derisine masaj ile uygulanmaları gerekir. Kafa derisine yapılacak peeling uygulamaları, deri üzerindeki ölü hücrelerin giderilmesini ve bu bölgede kan dolaşımının artırılmasını sağlayacaktır. Sekiz hafta düzenli kullanım sonunda saç dörtte bir oranında daha fazla uzayabilir. Günümüzde saç restorasyon ameliyatları; hem kadınlara, hem de erkeklere uygulanabiliyor. Foliküler ünite transplantasyonunda kaydedilen ilerlemeler sayesinde gayet doğal görünümlü sonuçlar elde edilebiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saçları uzatma sırları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN