Türkiye'nin en iyi haber sitesi

? ilaç kullanmadan, evde doğal ve bitkisel yöntemlerle nasıl geçer?

, pek çok sağlık problemine bağlı olarak ortaya çıkması mümkün olan bir semptom olarak tanımlanır. Baş ağrısının yediden yetmişe en sık rastlanan problemlerden bir tanesi olması dolayısıyla vatandaşlar arama motoru Google üzerinden , mevsim geçişlerinde baş ağrısı nasıl geçer sorularının cevaplarını arıyor. Baş ağrısının nedenleri arasında ise uykusuzluk, aşırı stres, vücudun yorulmasına bağlı olarak grip virüsüne yakalanma gibi durumlar vardır. Çalışma şartlarınızda stres sizi zorluyorsa, migren gibi kronik problemleriniz varsa baş ağrısı sizin için büyük bir düşmana neden olabilir. Peki baş ağrısını ne keser? İşte cevabı...

Giriş Tarihi: 14.2.2020 14:16 Güncelleme Tarihi: 14.2.2020 14:18 ABONE OL
Baş ağrısına ne iyi gelir? Baş ağrısı ilaç kullanmadan, evde doğal ve bitkisel yöntemlerle nasıl geçer?

Baş ağrısı ile karşı karşıya kalındıktan sonra ilaç kullanmak belki kısa süreli bir çözümü beraberinde getirebilir fakat uzun vadede bakıldığında ilaç kullanmak vücut direncinizin azalmasına sebebiyet verir. İlaç kullanmadan baş ağrısını ne keser, baş ağrısına ne iyi gelir sorusu en çok aranan konular arasında yer alıyor eğer aşırı zonklayıcı bir ağrı varsa bunun migrenle doğrudan bir bağı vardır. Migren belirtileri arasında da kusma ve bulantı sayılabilir. Baş ağrısı çocuklardan yetişkinlere kadar herkeste görülebilir, baş ağrısı çeşitleri nelerdir?

Vatandaşların en çok şikayet ettiği baş ağrısı çeşitleri arasında migren, küme baş ağrısı ve gerilim tipi baş arısı vardır. Baş ağrısına neden olan faktörler arasında büyük stres, kan şekerindeki düşüklük, uykudaki düzensizlik, alkol kullanımı, aşırı sigara kullanımı, sürekli ağrı kesici kullanmak ve dehidrasyon vardır.

BAŞ AĞRISINI NE KESER? BAŞ AĞRISI NASIL GEÇER?

HER ZAMAN BOL SU!

Ülkemizde sabah erken kalkıp çalışma hayatına başlayan bir birey, maalesef oldukça az su tüketmektedir. Sıvı eksikliği baş ağrısının en belirgin nedenleri arasında yer almaktadır. Baş ağrısından kaçınmak için muhakkak günde 2 litreden fazla su içmek gereklidir.

DÜZENLİ UYKU VE DİNLENME

Biraz önce de belirttiğimiz gibi düzenli uyku baş ağrısı konusunda oldukça belirleyici faktörlerdendir. Baş ağrısının sizin de kapınızı çalmaması için uyku akışınızı düzen içinde sağlamanız önemli.

MASAJ YAPARAK BAŞ AĞRINIZI AZALTABİLİRSİNİZ

Baş ağrısını ne keser? sorusunun en temel cevaplarından biri de masajdır. Sızlayan noktaya göre masaj yaparak gevşeme sağlanabilir. Hafifçe hareketlerle başınızın iki tarafını, ensenizi ve üstünü ovabilirsiniz bu da rahatlama sağlayacaktır.

DÜZENLİ BESLENME

Hayat akışı içerisinde bazen yemek yemeyi unutabiliyoruz, bu da baş ağrısına davetiye çıkarıyor. Baş ağrısı konusunda kahvaltıyı düzenli yapmak, öğle yemeğini es geçmemek ve akşam yemeğinde yeterli karbonhidrat ve proteini almak önemlidir.

LİMONLU SU TAKVİYESİ

Baş ağrısı yaşadığınız anlarda bir bardak suyun içerisine bir limon sıktıktan sonra içerseniz baş ağrısınızda bir azalma yaşayacaksınız, bir de yoğun baş ağrısı çektiğinizde televizyon, bilgisayar, telefon ve tablet gibi günlük yaşamımızın aktörlerinden uzak durmak gerekmektedir. Yoğun baş ağrısı esnasında bu yapay ışıklar sizi rahatsız edecek, ağrınızı daha da arttıracaktır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Baş ağrısına ne iyi gelir? Baş ağrısı ilaç kullanmadan, evde doğal ve bitkisel yöntemlerle nasıl geçer?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN