Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Askeri kampta bir gece

Denizkurdu 2009 tatbikatına katılmak için önceki gün Marmaris'e giden Başbakan Erdoğan, geceyi Aksaz Deniz Üssü'nün sosyal tesisi olan askeri kampta geçirdi

Başbakan Erdoğan, Denizkurdu 2009 Tatbikatı'na katılmak üzere geldiği Marmaris'te önceki geceyi ilk kez Aksaz'daki askeri kampta geçirdi. Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ve kuvvet komutanlarıyla beraber önceki gece Aksaz Deniz Üssü'nde sosyal tesis olarak kullanılan askeri kampta kaldı.

11 FİRKATEYN KATILDI

Kampta verilen akşam yemeğine katılan Erdoğan ile Başbuğ arasında sıcak sohbet gerçekleştiği belirtildi. Denizkurdu-2009 Fiili Deniz Tatbikatı'nın dünkü gözlemci gününe ise Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ve kuvvet komutanları da katıldı. Başbakan Erdoğan, Org. Başbuğ, Gönül ve kuvvet komutanları tatbikatı sancak gemisi olarak görevlendirilen TCG Kemalreis firkateyninden izledi. 13 ülkeden gözlemci olarak katılan 28 ataşe de, tatbikatı, Salihreis firkateyninden izlediler. Tatbikatın yabancı izleyicileri arasında Yunanistan temsilcisi yoktu. Denizkurdu- 2009'da, 11 adet firkateyn, 14 hücumbot, 3 korvet, 8 denizaltı 14 yardımcı gemi, 4 deniz karakol uçağı, 11 deniz helikopteri, 15 sahil güvenlik botu, 3 sahil güvenlik helikopteri görev yaptı. Tatbikatta Hava Kuvvetleri uçakları 161 sorti uçuş gerçekleştirdi. Tatbikatta doküman, ilaç ve mektup alışverişi için iki gemi arasında posta çantası alma verme eğitimi de yapıldı. Helikopterin bulunmadığı durumlarda yapılan posta alma verme eğitimi iki gemi personelinin birbirlerini yakından görmesiyle moral ve motivasyonu artırıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Askeri kampta bir gece
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN