Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı görevden alındı

Giriş Tarihi: 11.6.2009 09:51 Son Güncelleme: 11.6.2009 13:57 ABONE OL
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır İl Başkanı Ahmet Fikret Öcal görevinden alındı. AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Ahmet Öcal ani bir kararla görevinden alındı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından İl Başkanlığı'na atanan ancak 29 Mart yerel seçimlerinde Dİyarbakır'daki 17 ilçeden sadece birinde Belediye Başkanlığı alan AK Parti'de bu sonucun faturası İl Başkanı Öcal'a kesildi. Öcal'dan boşalan İl Başkanlığı koltuğuna kimin oturacağı henüz bilinmiyor. 22 Temmuz 2007 seçimlerinde Abdurahman Kurt'un milletvekili olması ile birlikte boşalan il başkanlığı görevine getirilen Abdurahim Hattapoğlu da 1 yıl görevi yürüttükten sonra görevden alınmıştı. Geçen yıl Ağustos ayında göreve getiren Öcal, 1 yılını tamamlamadan dün görevinden alındı.

AK Parti Genel Merkezi'nin görevden aldığı Öcal'ın yerine kimin atanacağı henüz netlik kazanmazken, yeni il başkanı bu ay içerisinde yapılacak kongrede belirlenecek. Geçtiğimiz ay Genel Merkez tarafından aralarında milletvekillerinin de bulunduğu bir komisyon, 29 Mart yerel seçimlerinde alınan başarısız sonuçların nedenini araştırmak için inceleme yapmıştı. Yapılan görüşmeler sonrası komisyon bir rapor hazırlayıp Başbakan Erdoğan'a sunmuştu. Erdoğan'a sunulan rapor doğrultusunda İl Başkanı Öcal görevden alındı.

ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Diyarbakır İl Başkanı görevden alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA