Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Derhal aydınlatılmalı Türkiye rahatlatılmalı'

Giriş Tarihi: 17.6.2009 ABONE OL
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, dün grup toplantısında konuşmasının büyük bölümünü Türkiye gündemini işgal eden irticaya karşı eylem planı belgesine ayırdı. Baykal, CHP grubunda şu mesajları verdi:

OYUN İÇİNDE OYUNLAR: Ergenekon davasında yığınla böyle belgenin olduğunu biliyoruz. Şimdi yeni bir 'belge' var.
ÜÇ İHTİMAL VAR: Çok hayati bir konu. Bu süre içinde bu konunun netliğe kavuşturulması gerekirdi. Bu konuda üç teorik ihtimal var. Birincisi, Genelkurmay, resmi emir ve kumanda zinciri içinde böyle bir belge hazırlattırmıştır. İki, Genelkurmayın resmi emir ve kumandası dışında ama Genelkurmay içinde birileri böyle bir belge hazırlamıştır. Üç, Genelkurmay'ın tamamen dışında, sahte bir belge imal edilmiştir. Bu 3 ihtimalden hangisinin doğru olduğunu en kısa zamanda öğrenmek istiyoruz. Herkes, 'şu doğrudur, bu doğrudur' diye bazı iddialar ortaya atıyor. Biz, bundan uzak durmaya çalışıyoruz.
BAŞBUĞ'A TEŞEKKÜR: Birinci ihtimal emir kumanda zinciri. Sayın Genelkurmay Başkanı, 'Hakaret kabul ederim, böyle bir şey söz konusu bile olmaz...' diyor. Çok memnun oldum. Öyle bir teorik ihtimalin artık gündemden düştüğü açıktır.

'Recep efendi efendi değil'

BAYKAL, Erdoğan'ın "Baykal efendi, sana 5 keçi teslim edilmez" sözüne de karşılık verdi: "Sen, siz, sayın, derken Baykal Efendi'ye geldik. Ben de ona Recep Efendi diyeceğim ama bakıyorum, Recep olmaya Recep de, efendi değil."

ARKADAŞINA GÖNDER
'Derhal aydınlatılmalı Türkiye rahatlatılmalı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA