Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayramlaşmada gündem açılım

Giriş Tarihi: 21.9.2009 16:25 Güncelleme Tarihi: 21.9.2009 16:34
Ramazan Bayramı'nın ikinci günü siyasi partilerin karşılıklı bayramlaşması ile geçti. "Demokratik açılım"ın gündemi oluşturduğu bayramlaşma parti genel başkan yardımcıları ve genel sekreterleri düzeyinde gerçekleşti.

AK PARTİ:CHP adına AK Parti Genel Merkezi'ne giden Mustafa Özyürek, sözü demokratik açılıma getirdi; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a yazmaya hazırlandığı mektubu hatırlattı. Özyürek, "Biz çikolata şeker getirdik. Arkadaşlar da bize bir mektup verecekler, bakalım o mektuba ne yanıt verilecek" dedi. Özyürek, açılım sürecinde AK Parti'nin izlediği üslubu da eleştirdi; "Sertlikten fayda gelmez. Ama iktidar partisinin tercihi daha sert bir üslup kullanmak" diye konuştu.

CHP:Aynı dakikalarda AK Parti'den bir heyet de CHP'deydi. İki parti arasındaki demokratik açılım gerginliği bayram sohbetine de yansıdı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli, "Çözümün bir parçası olmazsanız, problemin parçası olursunuz" diye konuştu. Yanıt CHP'li Cevdet Selvi'den geldi: "Demokratikleşme adı altında demokrasi harap ediliyor."

MHP:MHP'deki bayramlaşmada da gündem açılımdı. AK Parti heyetinin ziyareti sırasında MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı, partisinin "Bu proje ülkeyi böler" görüşünü tekrarladı.

DTP:MHP ve CHP'nin ziyaret etmediği Demokratik Toplum Partisi'nin dikkat çeken bayram misafiri ise AK Parti oldu. DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, "Açılım için anayasa değişikliği şart" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayramlaşmada gündem açılım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN