Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Türkiye'de herkesin kardeşçe yaşamasını istiyoruz'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, ''Biz Türkiye'de herkesin dost ve kardeşçe yaşamasını istiyoruz. Bu nedenle demokratikleşme açılımını ortaya koyduk'' dedi.

Giriş Tarihi: 22.9.2009 14:16
Hüseyin Tanrıverdi, Manisa'nın Kula ilçesinde partisinin bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, bayramın kardeşlik ve sevgi demek olduğunu, ilçe teşkilatı ve vatandaşların bayramını kutladı. Türkiye'de herkesin dost ve kardeşçe yaşamasını istediklerini bildiren Tanrıverdi, şöyle devam etti:

''Bu nedenle de demokratikleşme açılımını ortaya koyduk. Bizler, bu noktada çok hassasız. Kimi siyasi partiler, barışın önünü tıkamak istiyor. Bunu demokratik görüş içinde hoş görüyoruz. Türkiye'nin bölünmez bütünlüğü olan, cumhuriyeti, bayrağımızı ve dilimizi tartıştırmadan, tartışmadan demokratikleşme istiyoruz. Demokrasinin de bir sınırı var. Tartışılmaz olanları tartıştırmayız.''

Sorunların çözümünün sevgi ve kardeşlik getirdiğini ifade eden Tanrıverdi, ''kafa karıştıranlara'' fırsat verilmemesi gerektiğini söyledi.

Hüseyin Tanrıverdi, ''Türkiye'nin demokratikleşmesini yıllardır ötelemişler. Biz bir an önce çözüm getirmeliyiz ki ileriye gidilsin'' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Türkiye'de herkesin kardeşçe yaşamasını istiyoruz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN