Potanın kara günü

Giriş Tarihi: 18.6.2014

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal: "Kirli oyunun parçası olmayacağız. TBB'nin kararlarını tanımıyoruz. Maça çıkmayacağız" dedi

Galatasaray Kulübü, tarihi bir karara imza attı; Fenerbahçe Ülker'le yaptığı basketbol play-off final serisinin son karşılaşmasına çıkmayacağını açıkladı. İpekçi'deki 4. maçta yaşananlar nedeniyle iki maç ceza alan G.Saray, Ülker Arena'daki olaylı 5. maçtan Fenerbahçe'nin temiz çıkması üzerine ipleri kopardı. 3-3 eşitliğin olduğu seride yarın kazanan şampiyon olacaktı. Galatasaray'ın söz konusu maça çıkmayacağını açıklaması sonrası F.Bahçe Ülker şampiyon ilan edilecek

ÇEKİLİYORUZ
Galatasaray Bakanı Ünal Aysal, basketbol tarihine geçecek kararı GS TV'den açıkladı. Aysal şunları söyledi: "Türkiye'de basketbolu yönetmekle görevli, ancak ipleri başkalarının elinde olan bir federasyonun aldığı kararı tanımıyoruz. Basketbol takımımızın hocası Ergin Ataman'ın açıkça uyardığı gibi can güvenliğinin olmayacağı bir maçın seyircili oynatılması, tek kelimeyle Türk sporuna ihanettir."

'ŞİKE HÜKÜMLÜSÜ BİR ŞAHIS'
"Hukukun hakim olduğu ülkelerde, spor dünyasının içinde olmaması gereken "şike hükümlüsü" bir şahsın, kurulları ve hakemleri baskı altına alabildiği bir düzende, sporda adaletten ve ahlaktan söz edilemez. Play-off boyunca verdiği kasıtlı kararlarla niyetini ortaya koyan ve şike sürecinde tapelerde adı geçen hakemin (Recep Ankaralı), bu hayati maça atanması bile, federasyonun iplerinin kimlerin elinde olduğunu göstermektedir."

'HUKUK AYAKLAR ALTINDA'
"Can güvenliğini hiçe sayan ve hukuku ayaklar altına alan bu kararlar karşısında, Galatasaray Erkek Basketbol takımı Perşembe günkü maça çıkmayacaktır ve bu kirli senaryonun bir parçası olmayacaktır. Türkiye'ye basketbolu getiren kulübümüzün basketbol erkek ve kadın takımlarının önümüzdeki dönemde lig yarışından çekilmesi hususu da, en yakın zamanda ilgili kurullarımızda değerlendirilecektir. Galatasaray Spor Kulübü, uluslararası federasyonlar ve uluslararası hukuk kurullarında hak arayışını da sonuna kadar sürdürecektir."

PERDE ARKASI!

KARAR İKİ GÜN ÖNCE ALINDI

G.Saray yönetimi, seriyi 3-3'e getiren maç öncesi yaptığı toplantıda Fenerbahçe'ye ceza verilmeme ihtimalini konuştu. Koç Ergin Ataman ve basketbolcular önce Abdi ipekçi'deki maçı kazanmak için birbirine söz verdi ardından da "Fenerbahçe ceza almazsa 7. maça çıkmayalım" kararı aldı.

MİLLİ TAKIM'I BIRAKIYOR MU?
Ülker Arena'daki serinin beşinci maçında gariz küfürlere maruz kalan, maç sonu ise polis şapkası takarak salonu terk edebilen Ergin Ataman'ın yaşananları görmezden gelen TBF Disiplin Kurulu raporu sonrası Milli Takım'ın antrenörlüğünü bırakmayı düşündüğü gelen haberler arasında.

TAKIMA ŞAMPİYONLUK PRİMİ
Galatasaray Kulübü sahaya çıkmama kararına rağmen basketbolcularına şampiyon olmaları halinde ödenecek primi verme kararı aldı. Dünkü yönetim kurulunda "Her oyuncu sözleşmesinde ne kadar şampiyonluk primi yazıyorsa o parayı alacak" kararı verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Potanın kara günü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN