Bu kez farklı olur

Giriş Tarihi: 24.3.2013

Ortak görüş: "Salı günü Şükrü Saracoğlu Stadı'da oynanacak kritik karşılaşmada; hava, zemin, duygular ve futbol Andorra maçındaki gibi olmaz. İyi bir sonuç alır, gruptaki şansımızı sürdürürüz"

Fark olması beklenen Andorra karşılaşmasını 2-0 kazanan ancak futboluyla beklentileri karşılayamayan A Milli Futbol Takımımız, Salı günü Kadıköy'de Şükrü Saracoğlu Stadı'nda Macaristan ile karşı karşıya geliyor. Gruptaki kritik durumu nedeniyle bu karşılaşmayı kazanmak zorunda olan ay-yıldızlı ekibimizin şansını SABAH yazarlarına sorduk. Andorra'daki futbolun ışığında Macaristan maçını değerlendiren yazarlarımızın
görüşleri şöyle...


İSKENDER GÜNEN

Maçlara tek tek bakılmalı
Grupta bu saatten sonra önemli olan 3 puanı alabilmek. Andorra maçında farkın daha fazla olması gerektiğini düşünüyorum ancak unutmamak gerekir ki sürekli oyununuzu bozmaya çalışan ekiplere karşı oynamak kolay değildir. Gruptaki durumumuz nedeniyle bundan sonra maçları tek tek değerlendirmeli. Macaristan maçı, Andorra'dan çok daha farklı olur. Seyircimizin önünde futbolcularımızın konsantrasyonunun daha farklı olacağına ve 3 puanı alabileceğimize inanıyorum.

METİN TEKİN

Salı akşamı tablo değişir
Andorra ile Türk Milli Takımı arasında dağlar kadar fark var. Bu maçtan fark bekliyorduk ancak bir gerçek var ki sahaya çıkanlar için atmosfer çok önemlidir. Bu tür maçları oynamış biri olarak söylüyorum, eğer bu maç bir stadyumda ve iyi bir zeminde oynansaydı sonuç çok farklı olurdu. Andorra maçını tek başına değerlendirmemek lazım. Önümüzde Macaristan maçı var. Bu gruptan çıkabilmek için galibiyet şart. Romanya-Macaristan maçının berabere bitmesi de bize avantaj kazandırdı. Salı akşamı olası Macaristan galibiyetinin ardından gruptaki durumumuz ile ilgili çok farklı şeyler düşüneceğiz.

EMRAH KAYALIOĞLU

Benim bir umudum var
Bir FIFA organizasyonu olduğu için genel averajın, hele bizim gibi dört maçta 3 yenilgi ile başlamış bir takım için çok önemli olduğu bu grupta Andorra'yı deplasmanda bile olsa çok daha farklı yenmek zorundaydık. Bu maçta iki farkta kaldığımız için hanemizde yazan 3 puanı aslında 2 puan gibi görebiliriz. Bunu zemin, sertlik, eksikler gibi mazeretlere bağlamak yerine maç öncesi ve sırasında farkı bulabilecek çözümler üretmek daha doğru olurdu. Andorra önündeki futbolumuz Macaristan maçı için ümit vermese de futbolumuzun ve futbolcularımızın maç seçme huyu benim tek umudum.

MURAT ÖZBOSTAN

11'in 8'i Avrupalı!
Grup maçlarında kötü sonuçlar almış, basında Abdullah Avcı'ya dair her gün yeni bir eleştiri ya da haberin olduğu bir ortamda ay-yıldızlıların Andorra karşısında aldığı sonuç iyidir. Futbol tatmin etmemiştir elbette. Bunu saha, zemin gibi unsurlara bağlamanın da doğru bir tespit olduğuna inanmıyorum. Sonuçta karşınızda amatör ligde mücadele edebilecek bir takım var. Oynayan 4 G.Saraylı, 3 F.Bahçeli ve bir de Dortmund'lu Nuri Avrupa'da takımlarıyla yollarına devam ediyor. Bu başarı grubumuzdaki hiçbir ülkenin takımında yok. Macaristan'ı da iyi bir futbolla deviririz, yeter ki tribünler bölünmesin, kutuplaşma olmasın.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu kez farklı olur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN