Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tahkim, Sedat Doğan'ın cezasını kaldırdı

Giriş Tarihi: 27.4.2013 15:15
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Doğan'a verilen 21 gün hak mahrumiyeti ve 15 bin lira para cezasını kaldırdı.

Kurulun yaptığı olağanüstü toplantının ardından alınan kararlar, TFF'nin internet sitesinden açıklandı. Açıklamada, kurulun gerçekleştirdiği toplantıda Sedat Doğan'ın aldığı cezaya yaptığı itirazı görüştüğü belirtilerek, "Galatasaray yöneticisi Sedat Doğan'ın beyan ve açıklamalarının tümü bir bütün olarak değerlendirildiğinde, ifade özgürlüğü ve bunun bir sonucu olan eleştiri hakkı sınırları içerisinde kaldığı anlaşıldığından, PFDK'ca Sedat Doğan'a verilen 21 gün hak mahrumiyeti ve 15 bin lira para cezasının kaldırılmasına oy birliği ile karar verilmiştir" denildi.
Kurul ayrıca, Beşiktaşlı futbolcu Gökhan Süzen'in aldığı para cezası için yaptığı başvuruyu reddetti, cezanın ertelenmesi talebi de kabul edilmedi.
Öte yandan, PTT 1. Lig takımlarından MKE Ankaragücü futbolcusu Kaan Kanak'a verilen iki maçlık cezayı onayan kurul, bu cezanın birini, bir yıl süreyle erteledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tahkim, Sedat Doğan'ın cezasını kaldırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN