Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"İnönü de yeşil alan olsun"

Giriş Tarihi: 12.6.2013 17:41

"Yeşile, ağaca evet; eylemlere hayır" diyen taraftar grupları; Gezi Parkı Eylemleri'nde öncülük eden Çarşı Grubu'na seslendi.

"Biz bu oyunda yokuz" diyen diğer takım taraftarları, "Çarşı Grubu; ağaçları, yeşil alanları çok seviyormuş. O zaman yıkılacak olan İnönü Stadı'nın arsasına yeni bir stat yerine yeşil alan yapılsın. Ağaçlar dikilsin. Orası da gezi alanı olsun" diye çağrıda bulundular.

Gezi Parkı Eylemleri, futbol dünyasında da çeşitli tartışmaları beraberinde getirmeye başladı... Futbol ailesinin büyük bölümü, önceki gün yaptıkları açıklamalarla eylemler için "Biz bu oyunda yokuz" diyerek kesin tavırlarını ortaya koymuşlardı. Eylemlere şiddetle karşı çıkan diğer takım taraftarları, Gezi Parkı Eylemleri'nde öncülük eden Çarşı Grubu'na dün uzun süre konuşulacak bir tavsiyede bulundular. "Yeşile, ağaca evet; ama eylemlere hayır" diyen taraftar grupları, "Çarşı Grubu, gezi parkı eylemlerinde ilk günden itibaren taraftarları organize etmeye çalışıyor. Çarşı; yeşil alanları, ağaçları çok seviyormuş. O zaman yıkılacak olan İnönü Stadı'nın arsasına yeni bir stat yerine yeşil alan yapılsın; bol bol ağaç dikilsin. Orası da stat yerine gezinti alanına dönüştürülsün. Böylece Çarşı Grubu hedefine ulaşmış olur. Çarşı; Taksim Gezi Parkı'nda eylem yapmayı bıraksın da yıkılıcak olan İnönü Stadı'nın yerine yeşil alan yapılması, ağaç dikilmesi için girişimlerde bulunsun" diye çağrıda bulundular.

Diğer takım taraftarlarının; "İnönü de yeşil alan olsun" çağrısına Çarşı Grubu'nun nasıl bir tepki vereceği ise şimdiden merak konusu oldu.

AHABER.COM.TR
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"İnönü de yeşil alan olsun"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN