UEFA TFF'yi yok sayıyor

Giriş Tarihi: 12.6.2013

TFF Başkanı Demirören'e "Biz TFF'nin güvencesi altında mıyız?" diye soran Fenerbahçe Başkanı Yıldırım, "UEFA, TFF'yi hiçe sayıyor, bizimle hareket edin mücadeleyi hep birlikte verelim" dedi

UEFA tarafından Disiplin Kurulu'na sevkedilen Fenerbahçe harekete geçti. Başkan Aziz Yıldırım, dün TFF'nin İstinye'deki binasına giderek, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile bir saat süren bir görüşme yaptı. Aziz Yıldırım'ın UEFA müfettişlerinin Fenerbahçe'yi Disiplin Kurulu'na sevki sonrası gelişmeleri değerlendirmek için gittiği TFF'de Başkan Demirören'e "Siz ve Tahkim Kurulu'nuz bir karar aldınız ama şimdi UEFA bizi Disiplin Kurulu'na sevk etti. Bu durumda ne yapmayı düşünüyorsunuz? UEFA rapörtörü 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararlarına dayanarak yazdığı raporda sizi tanımıyor gibi bir hava içinde siz nasıl bir adım atacaksınız" diye sorduğu öğrenildi.

DÜZENLEMELERİ UEFA ONAYLADI!
TFF kararlarının yok sayıldığına vurgu yapan Aziz Yıldırım'ın Demirören'e, "Bizimle birlikte hareket edin. Bu sadece bizim değil Beşiktaş'ın ve Türkiye'nin meselesi. Bu mücadeleyi birlikte verelim" teklifinde bulunduğu ve "Sizin güvenceniz altında mıyız değil miyiz bunu bilmek istiyoruz. UEFA sizi tanıyor mu tanımıyor mu? UEFA'nın vereceği kararlar sizinkilerle çelişecek mi bunları bilmek istiyor ve savunmamızı buna göre yapmak istiyoruz" dedi. Demirören ise "TFF kararlarının dikkate alınmadığı açık. Düzenlemeler UEFA'nın onayı alınarak yapıldı. Bugüne kadar olduğu üzere yine kulüplerimizin yanında olacağız. Gerekirse UEFA ile bir toplantı yapacağız" yanıtını verdiği öğrenildi.

BAŞKAN'A AYTÖRE EŞLİK ETTİ
F.Bahçe Kulübü Hukuk İşlerinden Sorumlu yöneticisi Deniz Tolga Aytöre ile birlikte İstinye'ye giden Başkan Aziz Yıldırım'ın bir hayli gergin olduğu gözlendi. Yıldırım ve Aytöre, yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından TFF binasından ayrılırken kendilerini kapıda bekleyen gazetecilerin sorularını cevapsız bırakmayı tercih ettiler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
UEFA TFF'yi yok sayıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN