Yer: TFF kongresi - Ankara

Giriş Tarihi: 19.6.2013
Hacıosmanoğlu: Sağır sultan duydu

* Türk futbolunda adalet ve ahlak isteyenler eziliyor. Yaşananları sağır sultan bile duydu. Temiz futbol istiyoruz
* Futbolu kirleten emek hırsızlarının korkulu rüyası olacağız. Yargılama sürerken yasayı değiştirmek ahlaklı değil

Ankara'da yapılan TFF Olağan Mali Kurulu'na karşılıklı atışmalar damga vurdu. Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu konuşmasında TFF'ye yüklendi. Türk futbolunda adalet ve ahlak isteyenlerin ezildiğini söyleyen Trabzonspor Başkanı , "Bir araya geliyoruz ama gerçekleri ortaya koymadığımız için sorunları çözemiyoruz. Temiz Türk futbolu istiyoruz. Sağır sultan duydu yaşananları, ben tapeleri okudum, insanlığımdan utanıyorum. Bizim elimizden şampiyonluğun sadece 2010-2011 sezonunda çalındığını söylemedim, yıllardan beri alışkanlık haline getirilmiş olduğunu söyledim" ifadelerini kullandı.

Hırsızların korkulu rüyası olacağız
"Futbolu kirleten, kendi çıkarı için kullanan emek hırsızlarının korkulu rüyası olacağız" diye konuşan Hacıosmanoğlu, "Bu sadece bizim sorunumuz değil. Camiaları tarafından seçilen başkanların o camiaların namusunu koruma adına Türk futboluna hizmet etmeleri gerekiyor. Eğer bir yasa çıkarıyorsanız onun arkasında duracaksınız, hele failleri yakalanmışken, yargılama sürerken yasayı değiştirmenin ahlakla bağdaşmadığını düşünüyorum. Yasayı değiştirdik sonra uygulamaya geçtik" diye konuştu.

'Benim gözümde memur'
TFF eski başkanı Haluk Ulusoy, Türk futbolunun yerlerde süründüğünü belirterek, Demirören yönetimine yüklendi. TFF Başkanı'nın Beşiktaş maçlarına dahi gidemediğini söyleyen Ulusoy, "Durum buyken, birlik-beraberliği nasıl sağlayacak? Ya bu işi yapacaksın ya da bırakıp gideceksin. TFF Ufuk Özerten'e terk edilmiş durumda. 50 bin lira maaş alıyor. Kendisi benim gözümde memur. İşinizi doğru dürüst yapın ya da bırakın" diye konuştu.
***
Demirören: Biz taraf değiliz

*Türk futbolunun baştan aşağıya temizlenmesi gerekiyor. Bizim veremeyeceğimiz hiçbir hesap yok
* Kulüpler ceza alırlar veya almazlar. Taraf olmayız ve bizi ilgilendirmez. Yeter ki Türk futboluna ceza gelmesin

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, TFF Olağan Mali Genel Kurulu'nun kapanış konuşmasında, kendisini eleştirenlere cevap verdi. Demirören, "Büyük maçlara gitmekle bir şey olmaz. Bizim derdimiz altyapı. Federasyon şov işi değildir, burada adam konuşturmak değildir. Futbolun baştan aşağıya temizlenmesi lazım. Benim ve arkadaşlarımın veremeyeceği hiçbir hesap yoktur" dedi. UEFA'ya "Türkiye'ye gelecek ceza var mı?" diye sorduklarını ifade eden Demirören sözlerini, "Türk futbolu ile TFF ilgilenir. Diğerleri, kulüplerin kendi davalarıdır. Biz taraf olamayız. Haklarını savunurlar ya da savunamazlar, cezalarını alırlar veya alamazlar. Bizi ilgilendirmez. Yeter ki Türk futboluna bir şey gelmesin" diye bitirdi.

TFF'nin parasıyla tatil yapıyorlar!
Kapanış konuşmasını yapan TFF Başkanı, kurulda salonu erken terk edenlere de tepki gösterdi. Delegelere teşekkür eden Demirören, "Benim ve federasyonun gücü burada kalan arkadaşlardır, burayı terk edip gidenler değil. Onlar ancak adam konuştururlar. Konuşturdukları adam da federasyonun parasını alıp 3 ay Bodrum'da tatil yapan Kemal Başkan (eski TFF başkanı Kemal Ulusu)" ifadelerini kullandı.
***
Aysal&Yıldırım gelmediler
Ankara Marriot Otel'de yapılan TFF Mali Genel Kurulu'na Galatasaray Başkanı Ünal Aysal ve Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım katılmadı. İki kulüpten de yöneticiler camialarını temsil ederken birkaç gün önce yeniden Beşiktaş Başkanı seçilen Fikret Orman ise salondaki yerini aldı.

103 milyon TL yine gündemde
Fikret Orman, kongrede Yıldırım Demirören tarafından bizzat tebrik ederken, ikilinin buluşmasında gergin bir konuşma geçtiği öğrenildi. Buluşmada Fikret Orman'ın Demirören'e başkanlığı döneminde cebinden verdiği 103 milyon TL'yi sorduğu ve "Bunu ben söylemedim. Verdiğin sözü tut" dediği öğrenildi.

Bütçe 307 milyon TL
TFF Başkanlarının, Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu'nun 01.06.2012-31.05.2013 Dönemi, Hesap ve Faaliyetlerinden ötürü ayrı ayrı ibra edildi. 01.06.2013 - 31.05.2014 Dönemi Bütçe Tasarısı ile Talimatı ve Bütçe Uygulama Esasları görüşülerek 307 milyon 72 bin 332 TL'lik bütçe kabul edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yer: TFF kongresi - Ankara
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN