Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkaları gibi UEFA'da el öpmem

Giriş Tarihi: 6.7.2013
ULUSOY'A: UEFA'dan adil bir karar bekliyoruz. Başkaları gibi gidip UEFA'da el öpmeyiz
AYDINLAR'A: 'Genel Kurul öncesi ne puan silinecek ne de ceza gelecek' demişti. Açıklasın
KULÜPLERE: İstifa etmiyoruz, görevdeyiz. Seçim 2015'te.. Adaylar varsa sandıkta görüşürüz

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören açtı ağzını yumdu gözünü... TFF'nin dün yaptığı toplantı sonrası kameraların önüne geçen Yıldırım Demirören sert salvolar yaptı... Başkan öncelikle yabancı oyuncu sayısının daha önce açıklandığı gibi 6+0+4 şeklinde uygulanacağını bildirdi. İşte Demirören'in flaş açıklamaları:

UEFA'NIN ADİL OLMASINI BEKLİYORUZ
"Biz kulüplerimize hukuki olarak belge isterlerse yardımcı olabiliriz ama daha fazlasını yapamayız. Steaua Bükreş olayında olan örnek baz alınarak UEFA'nın adil olmasını bekliyoruz. Biz adil kararda takipçi oluruz. Steaua Bükreş bizim için bir örnektir. Mehmet Ali Aydınlar'a bir soru sormak istiyorum. Genel kurula gitmeden önce 'Ne puan silinecek, ne bir kulüp ceza alacak, dosya kapandı' demişti. Şimdi bunu çıksın açıklasın."

İSTİFA ETMEM, 2015'TE SANDIĞA GELİN
Geçen sene Milli Takımımız elemelere, Avrupa kupalarına gitme hakkı kazanmış takımlarımızın hepsi Avrupa kupalarına gitti. İki takım disipline gitti. Savunmalarını yaparlar. Sayın Ulusoy benim icazet alacağım isimlerden değil. Sayın Haluk Ulusoy'un başkanlık bilgilerinden yararlanmak benim hakkımdır. Seçim 2015'tedir. Zaman birlik ve beraberlik zamanıdır. İstifa etmeyeceğiz. Görevdeyiz."

KULÜPLER BİRLİĞİ BASKI YAPIYOR
"Ben hep dedim ki, Türkiye Futbol Federasyonu olarak kapandı ama UEFA'da dosya kapanmamıştır. Dedim ki, bir sene öncesine dönün yayıncı kuruluş çekilmiş, Türk Milli Takımı da dahil hiçbir takımın Avrupa'ya gitmeyeceği konuşulurken, bunlar gerçekleşmemişse bu da Federasyonun başarısıdır. Adil olan kararın sonuna kadar arkasındayız. Federasyonun gücü vardır, ama geçmişteki gibi el öpmez. Kulüpler Birliği'nden gelen kararı değerlendirdik. 17 kulüp bize yabancı statüsünün değiştirilmesi teklifi ile geldi ve yönetim kurulu olarak bunu görüştük. Geçen sene aldığımız karar, Kulüpler Birliği'nin bize yaptığı baskıdır. Seçim sandıkta olur, gelmesini de, gitmesini de biliriz. Türkiye'de bu laflar bitti. Aday olanlar sandıkta seçilir."

SUÇLU OLAN CEZASINI ÇEKECEKTİR
"Beşiktaş'ın şike nedeniyle suçlandığı tek maçta kendisinin başkan olduğu ve bu konuda ne düşündüğünün sorulması üzerine; "Beşiktaş'ın UEFA kararlarına bakarsanız mahkeme kararları ile hareket ediliyor. Eğer böyle olacaksa, Avrupa'da Tahkim ve Disiplin kurulları çalışamaz. Kimse bunları saymaz, mahkemeye gidiyoruz der. Cezaları varsa çekeceklerdir. Herkesin bunu düşünerek hareket etmesi lazım. Futbol toplumun yüzde 90'ının ilgilendiği bir unsurken, kimsenin bunu başka bir yere getirmemesi lazım."

TARİHE GEÇEN EL ÖPME OLAYI NEDİR?
1 Şubat 2006'da dönemin TFF Başkanı Haluk Ulusoy, FIFA Başkanı Sepp Blatter'e nezaket ziyaretine gider. Randevuda olaylı İsviçre maçı gündeme gelir ve Blatter olayların çok kötü olduğunu Türkiye'nin ağır bir ceza alacağını vurgular. Haluk Ulusoy o an yıllarca unutulmayacak bir hamle yaparak FIFA Başkanı'nın elini önce öper sonra da alnına götürür. Blatter'in tepkisi için de "Bu bir Türk geleneğidir. Babaların eli öpülür ve babalar affeder" der. Bu olay iddia günlerce Türkiye'nin gündeminden düşmez.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkaları gibi UEFA'da el öpmem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN