Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yıkım başlıyor!

Kararı ağır bir dille eleştiren sarı-kırmızılı kulüp, artık TFF'nin tarafsızlığından ve meşruiyetinden bahsedilemeyeceğinin altını çizerek "Bu talihsiz dönemin sonrasını beklemek ve bunun için çalışmaktan başka yol kalmamıştır" ifadeleri kullanıldı

Giriş Tarihi: 6.7.2013
G.Saray, TFF'nin yabancı kararının ardından zehir zemberek bir açıklama yaptı. Mevcut TFF yönetiminin görevi bırakması için faaliyetlere başlanacağının altı çizilen açıklamada, Yıldırım Demirören ve yönetimi ağır bir dille eleştirildi. İşte o açıklama: "Türkiye futbolu uluslararası arenada başarı merdivenlerini hızla tırmanırken içerden vurulmuştur. TFF yanlışında ısrar ederek takımlarımızı sportif açıdan mahkum durumda bırakmıştır. Yanlış kararın sürdürülmesinde 'Biz zaten AB'ye üye değiliz' gibi, 'U20'de başarısız olduk' gibi gerekçelerin gösterilmiş olması kulüplerimizin geleceğini belirleyecek böylesine önemli bir kararın hiçbir araştırmaya dayanmadan, son derece keyfi olarak alındığının açık kanıtıdır. Galatasaray Spor Kulübü, bu federasyon işbaşına geldiği günden beri en haklı olduğu olaylarda bile negatif yanıt ve tutumlara maruz kalmıştır. Bunların artık tesadüfi olduğunu düşünmek aşırı iyimserlik olur.

Artık TFF'nin tarafsızlığından bahsedilemez

Kendi seçmeni ve varoluş sebebi olan kulüplerin en gerçekçi taleplerini bile görmezden gelen bir TFF'nin artık ne tarafsızlığından ne de meşruiyetinden bahsedilemeyeceği açıktır. Bizim için artık bu talihsiz dönemin sonrasını beklemek ve bunun için çalışmaktan başka bir alternatif kalmamıştır. Saygın ve başarılı bir futbol ülkesi olmak için her şeyin FIFA, UEFA veya başka bir uluslararası kuruluş tarafından empoze edilmesinin sağlıklı bir çözüm olduğuna dün olduğu gibi bugün de kesinlikle inanmıyoruz."

Futbolu aşağı çekmekte üstlerine yok

Açıklamanın son bölümünde ise Türk futbolunun sağduyulu, tarafsız ve saygın bir yönetime ihtiyacı olduğuna şöyle vurgu yapıldı: "Türkiye'yi Avrupa'nın başarılı futbol ülkeleri seviyesine taşımak yerine her hareketi ile aşağıya çekmeye çalışan ve bunda da maalesef son derece başarılı olan bu garip zihniyetin bir an önce son bulması ve tekrar sağduyulu, tarafsız ve saygın bir futbol yönetimine kavuşulması en içten dileğimizdir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıkım başlıyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN