Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şen: Bütün Fenerliler Aydınlar'a müteşekkir

Giriş Tarihi: 19.9.2013 13:46
Fenerbahçe Kulübü'nün eski başkanlarından Ali Şen, Eski Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın dünkü basın toplantısında "3 Temmuz" sürecine ilişkin anlattıklarıyla işin iç yüzünü öğrendiklerini belirterek, "Mehmet Ali Aydınlar'ın gayretlerinden dolayı bütün Fenerbahçeliler ona müteşekkir" dedi.

Aydınlar'ın, Spor Toto Süper Lig'de 2010-2011 sezonuna yönelik şike ve teşvik soruşturmasının yaşandığı, federasyon başkanı olduğu dönemdeki gelişmeleri aktardığı basın toplantısını AA muhabirine değerlendiren Şen, "Mehmet Ali Aydınlar, Türkiye'de 3 Temmuz döneminde futbol federasyonu başkanı olarak ve pek çok insanın bilmediği, camiamızın ve Fenerbahçeli taraftarların da bilmediği, yaptığı hizmetleri anlattı. Çok çok da iyi anlattı. İşin iç yüzünü öğrendik. Mehmet Ali Aydınlar'ın gayretlerinden dolayı bütün Fenerbahçeliler ona müteşekkir" diye konuştu.


-''Başkan adayı olacak kişiler 5 Ekim'deki yüksek divan kuruluna katılmalı"


Ali Şen, Fenerbahçe Kulübü'ne başkan adayı olmak isteyenlerin 5 Ekim Cumartesi günü yapılacak yüksek divan kurulu toplantısına katılıp, burada neden aday olduğunu açıklaması gerektiğini ifade etti.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve yönetim kurulunun, olağanüstü seçim kararı almasının memnuniyet verici olduğunu kaydeden Şen, şöyle konuştu:

"Aziz Yıldırım, 'Beni tenkit ediyorsunuz, yaptıklarımı beğenmiyorsunuz. Başımıza gelenleri oylamaya koyuyorum. Kim aday olacaksa çıksın genel kurulumuzun önüne gelsin anlatsın. Sandık burada' diyor. Çok da doğru söylüyor. Fenerbahçe Kulübü'ne başkanlığa adaylığını koyacak kişiler, 5 Ekim'de ki bizim senatomuza, yani yüksek divan kuruluna gidip üyelerimize düşüncelerini, programlarını, Aziz Yıldırım'ın neyini beğenmediklerini, neden aday olduklarını anlatmalılar. Yüksek Divan Kurulu üyelerimizin sorularına da cevap vermeliler. Aziz Yıldırım'ın daveti doğrudur. Kim göreve talipse buyursun."


-"İnşallah Mehmet Ali Aydınlar aday olur"


Eski başkan Şen, sarı-lacivertli kulübe başkan adayı olacak kişinin, başkasının hareketlerine göre karar vermemesi gerektiğini savundu.

Şu ana kadar adayların çıkmamış olmasıyla ilgili bir soruya verdiği yanıtta Şen, "Başkanlığa adaylığını koyacak kişi başkasının hareketlerine göre kendi kararını vermemelidir. Aday olacak kişi 5 Ekim'de yüksek divan kuruluna gider adaylığını açıklar. Kongreye kadarki 25 gün içinde de genel kurul üyelerine ve taraftarlarımıza programını, ne yapmak istediğini, neden aday olduğunu, neyi, nasıl daha iyi yapacağını anlatmalıdır. İnşallah Mehmet Ali Aydınlar aday olur" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şen: Bütün Fenerliler Aydınlar'a müteşekkir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN