Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kamuoyu inanmıyor

Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu'ndan, Fenerbahçe ve TFF'ye ağır suçlamalar

Giriş Tarihi: 18.2.2014
Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu dün akşam CNN Türk'teki Tarafsız Bölge programında çarpıcı açıklamalar yaptı. İşte Hacıosmanoğlu'nun sözlerinden satırbaşları: "3 Temmuz süreci başlamadan 2 ay önce bir televizyon programında yaşananların hepsini maç maç anlattım. Bana suç duyurusunda bulunuldu. Dava soruşturma aşamasındayken savcı bana bunları nereden bildiğimi sordu. İddiaların aynısıydı. Maçlarda yaşananları çıplak gözle görebiliyorsunuz." "Profesyonel bir çalışma ortaya koydular ama Türk kamuoyu bunlara aldanmıyor. Gerçekler ortada. Yıllardan beri anlatıyoruz". "Aziz Yıldırım'a Manisa Başkanı'na niye para verdiniz diye sordunuz? Arkadaşımdı verdim dedi. Arkadaşınıza borç verirseniz, hesabınızdan ya da elden vermez misiniz? Bu parayı neden kulüp çalışanının hesabından gönderiyor. Şike yapmak istiyorsan bunları kullanırsın."

UEFA'DAN AŞK MEKTUBU GELMEYECEK
"Bizim muhatabımız TFF. Bizim Fenerbahçe'ye şampiyonluğumuzu çaldınız, geri verin deme lüksümüz yok." "Bu pisliği örtmeye çalışanlar bunun bedelini ödeyecekler. TFF başkanı bu konu kapandı dedi. UEFA'dan bir şey gelmez dediler. TFF başkanı ne zaman bir şey gelmez diyorsa bilin ki gelecektir. Onlar size aşk mektubu yazmayacaklar. Şunları yap diyecekler. Türkiye'yi bu kadar rezil duruma düşürmeye kimsenin hakkı yok." "UEFA'ya müracaatımızı yaptık. Futbol Federasyonu sizin aldığınız kararları tanımıyor dedik. FIFA'ya da aynı şekilde müracaat ettik. Kimse bize karışmaz diye düşünüyorlar. Ama bize ceza verecekler."

ATİLLA DİLAVER'DEN ŞOK İDDİA
Programa katılan hukukçu Atilla Dilaver çarpıcı bir iddiada bulunarak "Fenerbahçeliler UEFA'ya ne savunma yaptıklarını açıklamıyor. Fenerbahçe 'Size temiz kağıdı veren yöneticimiz öldü (Serkan Acar) bu beyan bizi bağlamaz' diyerek savunma yaptılar" dedi. Dilaver, mahkeminin 12 maçta şike olduğunu sabit gördüğünü ve 5 maç için yasa öncesi olduğu için ceza görmezken, 7 maç için ceza verildiğini belirtti. Trabzonspor Avukatı Hakan Orhan da UEFA'nın yakın zamanda kişilere cezaları açıklayacağını söyledi.

MANDIRALI İLE YOLA DEVAM
Trabzonspor Başkanı ibrahim Hacıosmanoğlu teknik direktörlük için Şenol Güneş ile temasa geçtiklerini ve olumsuz yanıt aldıklarını belirterek yola Hami Mandıralı ile devam edeceklerini söyledi. Hacıosmanoğlu "Herkese bir şans verilmeli. İsteğimiz Mandıralı'nın bu görevi uzun süre sürdürmesi. Kimse anasından teknik direktör olarak doğmuyor" dedi. Kulübün ekonomik sorunları hakkında ise Trabzonspor Başkanı "Batmış bir gemiyi yüzdürmeye çalışıyoruz. Sorunlar yığıldığı için bir anda hallolmuyor" ifadesini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kamuoyu inanmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN