Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2024 kriterleri

Ligde öncelikle 3. yıldız alınacak. Ancak nihai hedef 4. yıldız olacak. Avrupa'da şampiyonluk kazanılacak. Bunun için gerekli altyapı oluşturulacak

Giriş Tarihi: 3.3.2014
Beşiktaş Kulübü'nün Başkan Fikret Orman yönetimindeki yönetici ve profesyonellerin hazır bulunduğu iki günlük Sapanca kampı tamamlandı. 30 kişinin katıldığı kampta siyah-beyazlı kulübün önümüzdeki 10 yılını kapsayan 2024 vizyonu masaya yatırıldı. SABAH, kapalı kapılar ardından gerçekleşen 48 saatlik beyin fırtınasının içeriğine ve sonuçlarının tamamına ulaştı.

İŞTE BEŞİKTAŞ'IN GELECEĞİNİ ŞEKİLLENDİRECEK VE KULÜBE ÇAĞ ATLATACAK OLAN ÇALIŞTAYIN DETAYLARI:

1-Beşiktaş Jimnastik Kulübü'ndeki kurumsallaşma tamamlanacak. Atılan olumlu adımlar, desteklenecek. Bazı birimlerdeki kadrolar yenilenecek, tamamen profesyonellerin hakim olacağı sorumlulukları da onların taşıyacağı bir yapıya geçilecek.

2-2024 yılına kadar sponsorluk gelirleri üç katına çıkartılacak. Bu yıl rekor seviyeye ulaştırılan sponsorluk gelirlerinin yeni satış mecralar oluşturularak hayata geçirilmesi sağlanacak. Mevcut sponsorluklar kademeli olarak revize edilecek.

3-Borçlar kademeli olarak sıfırlanacak. Para sıkıntısı çekmeyen, bir kulüp yaratılacak. Gelir gider dengesinde artıya geçilecek.

4-2024'E kadar Süper Lig'de dört yıldızın takılması hedeflenecek. Önce üçüncü yıldız alınacak ama ana hedefte dördüncü yıldız olacak.

5-Futbolda bir diğer ana hedef Avrupa olacak. 10 yıllık süreç içerisinde mutlaka Avrupa'da bir şampiyonluk kazanılacak. Bunun için gerekli altyapı oluşturulacak. Çalışmalar mevcut sistemin üzerine devam edecek.

6-Basketbolda devlerin sahne aldığı ve Avrupa'nın en büyük kupası olan Euroleague'de şampiyonluğa ulaşılacak. Futbol ve basketbol dışındaki branşlarda da başarı için Avrupa kıstas olarak alınacak. Her branşta Avrupa şampiyonluğu hedeflenecek.

7-Yapımı süren stat, bir an önce tamamlanacak. Beşiktaş sınırları içerisinde kulübe gelir sağlamak amacıyla rezidans, İstanbul'da altyapı için kompleks, Anadolu ve Avrupa yakasında Beşiktaşlılar için lokal yapılacak. Darıca da kamp tesisleri inşa edilecek.

8-Beşiktaş Üniversitesi ve Beşiktaş Vakfı hayata geçirilecek. Bu konuda da hazırlıkların sürdüğü belirtilirken, yapılan çalışmalar hakkında bilgi alışverişi yapıldı.

9- Jimnastik şubesi Türkiye'nin en seçkin ve lider kulübü haline getirilecek. Beşiktaş jimnastikte Dünya liderleri arasına sokulacak. Böylece "Beşiktaş Jimnastik Kulübü"nün adında yer alan bu branş onare edilmiş olacak.

'CÜNEYT ÇAKIR ADİL MAÇ YÖNETMEDİ'
Başkan Fikret Orman, Sapanca'da yaptıkları kampla ilgili "Beşiktaş, üzerindeki ölü toprağını atıp ileriye doğru bakıyor. Hem profesyonelleşme açısından hem tesisleşme ve sportif başarı açısından 10 seneyi planlamamız lazım" dedi. Orman, Cüneyt Çakır'ın Fenerbahçe-Gençlerbirliği maçındaki yönetimiyle ilgili soruya ise "Adil maç yönetmedi" cevabını verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2024 kriterleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN