Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Söz veremem

G.Saray Başkanı, "Yabancı sınırı olmasaydı, Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu sözü verebilirdim" diyerek yine Futbol Federasyonu'nun 5+3 kararını topa tuttu

Giriş Tarihi: 1.6.2014
Başkan Ünal Aysal, G.Saray Adası'nda düzenlenen Galatasaray Lisesi'nin ağabeyler-ablalar topluluğu buluşmasında, "Yabancı kuralından memnunum diyecek bir kulüp çıkacağını düşünmüyorum" diye konuştu ve şöyle devam etti: "Umarım yabancı kuralını çözmek için 30 yıl beklemeyiz. Sınır olmasaydı Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu sözü verebilirdim ama önümüzde böyle bir engel var. Bu sözü bugünkü şartlar altında vermem mesuliyetsizlik olur."

BU YARIŞI KAYBEDERİZ
Yabancı sınırlamasının büyük bir sorun olduğuna da değinen Aysal, "Türkiye'deki tüm kulüpler sıfır yabancıyla oynayacaksa, biz buna hazırız. Ama bu yurtdışında felaketlere yol açabilir. Avrupa'daki kulüplerin aynı silahlarla yarışmadığı ortada. Bizim karşımızda dünyanın en iyi 10 yabancısıyla oynayanlar varken, Türkiye'nin en iyi 10 futbolcusuna baktığımızda bu yarışmaları kaybedeceğimiz çok açık" dedi.

DİKKAT ETMEMİZ LAZIM
Transfer çalışmalarını sürdürdüklerine değinen Galatasaray Başkanı "Transfer yapmak, taktiksel olduğu kadar matematiksel de bir olay. Hesap kitap işi. Bunlara son derece dikkat etmemiz gerekiyor. Son günlerde UEFA'dan hafif bir uyarı aldık. Bunları da göz ardı e demiyoruz. Bunların bazısında yapılabileceğin en iyisini yapmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

F.BAHÇE'YE ZEYTİN DALI
Fenerbahçe ile aralarında devamlı bir sıkıntı olmadığının altını çizen Ünal Aysal, "Bir periyodik süreç. 3 Temmuz ile başlayan bir takım yanlış anlaşılmaların üst üste gelmesiyle ortaya çıkan bir tatsızlık. Bunu süratle geçiştirmek ve tekrar kulüpler arasındaki dostluğu kardeşliği yerine getirmek için elinden geleni yapmak biz yöneticilerin görevi. Biz Galatasaray olarak bu konuda son derece niyetliyiz ve kararlıyız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Söz veremem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN