Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Futbolu aile ile buluşturuyoruz

"Passolig; maça bilet almayı kolaylaştıran, şiddet nedeniyle stadyumlardan uzaklaşan aileleri, sporseverleri yeniden futbol ile buluşturan sessiz çoğunluğun kartı olacak"

Giriş Tarihi: 10.8.2014
Futbol maçlarına bilet almak Türkiye'de kolay değil. Kalabalık kuyruklara girer beklersiniz. Sıra size gelince ya bilet biter, ya sistem kitlenir. İnternetten biletlerin satışa çıkarılacağı saatte siteye girersiniz ama site kitlenir. Her kulüpte benzeri şekilde farklı uygulama ve eziyetlerle devam eden sistemsizliğe Passolig neşter vuruyor. Genel Müdür Özgür Gündoğan ile 150 bine satışa yaklaşan Passolig'i konuştuk: "İlk sloganımız şeffaflık. Çünkü biletler, TFF'nin denetiminde şeffaf bir sistemle satılacak. Sahte bilet dert olmayacak çünkü artık kağıt bilet olmayacak. Toplu karaborsa asla. Herkes, TC kimlik numarasıyla bilet alabilecek. İsteyen; istediği stadyumda, istediği zaman, istediği kulübün maçını izleyebilecek."

KUYRUK EZİYETİ ARTIK SONA ERECEK
"Kulüplerin öncelikli bilet fırsatlarından yararlanmak için hizmet verdiğimiz 35 kulübün de Passolig kartını alıp maçlarına bilet alabileceksiniz. Şu an internet dışında bilet alınan 3 bin noktayı yıl sonuna dek 10 bine çıkarmayı planlıyoruz. Bu projeyle tribün olaylarının önlenmesi, ailelerin de içinde olduğu geniş bir sporsever kitlenin yeniden stadyumlara kazandırılması, bilet ve stada giriş kuyruklarının ve bilet alma eziyetinin sona ermesi, taraftarların daha medeni şartlarda maç izlemesi ve stat kapama cezalarının önüne geçilmesi hedeflenmektedir."

MAÇ GÜNLERİ AİLE BOYU EĞLENCE...

"Sporda Şiddet Yasası gereği tribündeki davranışlarından ötürü ceza alanlar, TFF tarafından bize bildirilecek ve bu isimlerin herhangi bir maça bilet alması mümkün olmayacak. Böylece suç kişiselleşmiş olacak ve sahaların kapanmasına yol açanlar statlara giremediği için saha kapamalar azalacak. Kulüpler bilet gelirlerinden mahrum olmayacak. Futbol şiddetle anıldığı için azalan sponsorların ilgisi de artacaktır. Ailesi ile daha yüksek bilet bedeli ödemeye razı ancak olaylardan dolayı uzak duranlar statlara dönecek. İnsanlar nasıl alışveriş merkezlerine giderek yemek yiyip, çoçuklarını eğlendirip güzel bir gün geçiriyorsa; maç günleri de stadyumlarda futbolseverlerin aileleriyle güzel bir zaman geçirmelerini arzuluyoruz."

DERBİ ÖNCESİ BİLET KRİZLERİ NE OLACAK?
"Satışa çıkan biletlerin futbolseverlere ulaşması Passolig ile şeffaflaşacak. Çünkü merkezi bilet sistemi TFF 'nin kontrolünde ve gözetiminde olacak. Satışa çıkan bilet sayısı az ise, tüm biletlerin kısa sürede tükenmesi normaldir, ancak bu satışın şeffaf bir şekilde yapılması kafalarda soru işareti oluşmasını engeller."

FENERBAHÇE İLE GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR
"Kulüplerin özel uygulama getirmedikleri her maçı Passolig kartınızla izleyebilirsiniz. Mesela Beşiktaş logolu kart sahibi taraftar, isterse Kasımpaşa'nın G.Birliği maçının biletini alıp izleyebilecek. Her kişi birden fazla, hatta hizmet verdiğimiz 35 kulübün de Passolig kartını alıp önceliklerden yararlanabilecek. F.Bahçe kulübü ile de sisteme dahil olmaları için görüşmelerimiz sürüyor."

ULAŞIMDA DA KULLANILACAK
Şuan 5 ilde ulaşımda kullanılan Passolig kartların 22 ilde daha toplu taşıma araçlarında kullanılabilmesi için çalışmalar sürüyor. İstanbul ve Ankara'da yakında Passolig'le otobüs ve metro gibi araçlara binilebilecek.

GİDEMEYİNCE DE KAZANDIRAN KART
Gidemeyeceğiniz maç öncesi kombinenizi devredince kulübünüze ekstra bir koltuk satma şansı verip karşılığında yine maç bileti, taraftar ürünü alabileceksiniz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Futbolu aile ile buluşturuyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN