Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sneijder krizinin perde arkası

Hollandalı yıldız Sneijder ile Dürüst-Albayrak'tan oluşan Futbol Şubesi arasındaki derin krizin perde arkası ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 2.11.2014 13:34 Güncelleme Tarihi: 2.11.2014 13:36
Sneijder krizinin perde arkası

Galatasaray'da 2 gündür devam eden Sneijder krizi ile ilgili her kafadan bir ses çıkıyor. Hollandalı, Başakşehir hezimeti sonrası OHAL ilan edilmesi sonrasında Florya'da başlayan yeni kanunlar gereği mutsuz gibi gözükse de işin aslı aslında önceki olaylara dayanıyor. Kamp ise bardağı taşıran son damla.. Peki Sneijder-G.Saray arasında neler oluyor? İşte adım adım yaşananlar:

DÜNYA KUPASI DÖNÜŞÜ İZİN

Ağustos ayında, yani Dünya Kupası dönüşü Ünal Aysal, Sneijder ile görüştü. Kaptan Sabri'nin kadro dışı kalması sonrasında yeni planlama yapılıyordu. Aysal, Brezilya performansı nedenille Sneijder'e ekstra izin verirken 3 yıllık sözleşme ve 1. kaptanlık önerdi. Hollandalı da "Tamam" dedi. O gün 2016'da biten sözleşmenin 2019'a dek uzatılması ve 4.2 milyon euro olan yıllık ücretin 5 milyona çıkartılması konuşuldu.

ÜNAL AYSAL İSTİFA EDİNCE

Ardından iki önemli gelişme oldu. Prandelli, "Selçuk İnan, 1. kaptanımız, Sneijder de ikinci" açıklaması yaptı. Melo beklenirken 2. kaptan Hollandalı olmuştu. Aysal ise 10 Eylül'deki tarihi Divan'dan sonra istifa kararı aldı. Böylece hem kaptanlık hem de sözleşme uzatma meselesi dondu kaldı.

TERİM GİBİ SMS'TEN Mİ GİDECEK

25 Ekim'de yeni yönetim seçildi. 40 saat geçmeden Başakşehir önünde takım 4-0 kaybetti. Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak'tan oluşan Futbol Şubesi radikal kararlar aldı. Pazartesi günü de akşam saatlerinde bütün takıma SMS ile "Florya'da salı, çarşamba, perşembe günleri kampa girilecek" talimatı gönderildi. Sneijder, SMS ile bilgi verilmesine aşırı sinirlendi.

KRİZİ ORTAYA ÇIKARTAN ZİRVE

Futbol şubesi, Prandelli ile takım arasındaki sıkıntıları çözmek için mesaiye başladı. Yerli oyuncularla tüm sorunlar masaya yatırıldı. Yabancılarla görüşüldü. Sneijder konusunda çarpıcı gerçek ortaya çıktı. Hem 1. kaptanlık hem de sözleşme konusunda "O sözleri unut. Biz o sözü vermedik" bilgisi verildi.

O YEMEKTE ÖNEMLİ MESAJ VAR

Perşembe yemeği ise bardağı taşırdı. Sneijder, mutsuz olduğu için Yolanthe'yi yemeğe bile getirmedi. Masada oturma düzeni aslında herşeyi ifade ediyordu. Kaptan Selçuk İnan, başkanın masasında idi. Sneijder ise mümkün olduğu kadar uzakta. Bu duruma Hollandalı öfkelendi, Futbol Şubesi de Prandelli ile görüşüp, "Gerekirse oynatmayın, yedek bırakın" dedi. İtalyan Hoca da Sneijder'i kulübede oturttu.

YERLİLERDEN 1.5 FAZLA ALIYOR

Bir haftada olanlarla Futbol Şubesi Sneijder'e, "Kalitelisin ama vazgeçilmez değilsin" mesajı verdi. Yerli oyuncularla (2.750 milyon euro) zaten ücret arasında 1.5 milyon euro fark olduğu ve zam beklememesi gerektiği iletildi. Bu saatten sonra ise Sneijder karar verecek. Ya aynı paraya 2 yıl oynamayı ve zaman zaman yedek kalmayı kabul edecek ya da ocakta "Beni satın" diyecek. (Akşam)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sneijder krizinin perde arkası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN