Hukuk savaşımız bitmez

Fenerbahçe Kulübü pazar günü için bizden 15 yönetici ve 7 misafiri için yer talep etti. Yerlerini ayarladık, Aziz Bey gelmek isterse onu da ağırlarız

Pazar günü tüm Türkiye'nin kitleneceği Trabzonspor-Fenerbahçe maçı öncesi Karadeniz ekibinin başkanı Sadri Şener, SABAH gazetesini ziyaret etti. Şener ile yeni teknik direktör Tolunay Kafkas'tan, Zokora'ya olan kızgınlığına, derbinin olaysız geçmesi için taraftarına yaptığı 'sakin olun' çağrısından, şike sürecindeki tavrına kadar birçok konuyu konuştuk. Söz Sadri başkanda...

NASIL DÜŞMAN OLURUZ, AMA..
"Tolunay
hoca 'Fenerbahçe, düşmanımız değil, rakibimiz' dedi. Fenerbahçe Türkiye'nin en büyük kulüplerinden biri, nasıl düşmanımız olur? Ama elbette hukuk savaşımız sonuna kadar sürecek. Şike sürecinin saha dışındaki takibini sürdüreceğiz. Saha dışını yürütmek bizim işimiz. Bu sürecin takımı yıpratmaması için biz de hoca da elinden geleni yapacak. Kimse bunu vazgeçmek olarak algılamasın, pes edeceğimizi düşünmesin. Harp bitti sanmasın. Savaşımız hukuk alanında sonuna kadar sürecek. Ucu nereye giderse gitsin, bu işin peşini asla bırakmayacağız. Fenerbahçeli arkadaşlar da dahil herkesin vicdanı rahat olabiliyorsa ben bu davadan vazgeçerim."

BİZİM HATAMIZ UNUTMAMAK...
"Büyük
takımlar yaşadıkları travmaları çabuk unutur. Mesela Fenerbahçe bizimle berabere kalıp şampiyonluğu Bursa'ya kaptırdı. 3-4 ay konuşuldu ama sonra unuttular, şimdi bunu konuşmuyorlar. Oysa bizim orada hala 1995-96 sezonunda şampiyonluğun nasıl Fenerbahçe'ye kaptırıldığı konuşuluyor. Mesele bunları unutup önüne bakabilmektir; o zaman ilerlersin."

İSTANBUL'DAN YÖNETİM
"Futbolun merkezi İstanbul'da. Federasyon burada, sponsor firmalar burada, medya burada, bankalar burada... Trabzonspor Kulübü çapındaki bir müessese, elbette Trabzon'daki banka müdürüyle, gazeteciyle temsilciyi aşmak zorunda. Çünkü biz oradakilere söylüyoruz, onlar İstanbul'da merkeze ulaştırıyorlar. Arada laflar kırpılıyor, değişiyor, iletişim zorlaşıyor. Buraya gelmek için randevu alacaksınız, bilet alacaksınız, bir sürü iş... O yüzden Trabzonspor Yönetim Kurulu'nun İstanbul merkezli olması lazım. 15 isim mi var, bunun 10'unun İstanbul'da olması, finansla alakalı isimler olması gerek. Bunun kulübe çok daha faydalı olacağını düşünüyorum."


'AZİZ BEY'LE YAN YANA OTURURUZ'
"Derbide olay çıkmaması için elimizden geleni yapacağız, gereken centilmenliği göstereceğiz. Fenerbahçe, Rize'de kalacak. Trabzon'la arası gidiş geliş 100 kilometre. Emniyet tedbirleri üst düzeye çıkarmalı. Aziz Yıldırım da isterse gelir, en iyi şekilde ağırlarız. Ev sahibi olarak zaten 'Merhaba' demek durumundayım. Yan yana oturur maçı da izleriz. Ama insanlar konuşmadan da maç izler." "Galatasaray ile ilişkilerimiz çok iyi değil. Beşiktaş ile sorunumuz yok ancak Fikret Orman bazen öyle konuşuyor ki, 'Şike süreciyle alakamız yok, ilgilenmiyoruz' diyor. Her koyun kendi bacağından asılır ama yan yana asılır. Bu unutulmamalı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Hukuk savaşımız bitmez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN