Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuyt fahri elçimiz

Hollandalı'dan bahsederken iki yöneticinin de gözü parladı: "Hala mağazalarımızda onun forması satılıyor. Kuyt, bizim dünya elçimiz. Efendiliği, çalışkanlığı ve iyi niyeti ile herkesin kalbinde taht kurdu"

Bilindiği üzere Ramsey, 'Zero Weight Koleksiyonu' ile dünyanın en köklü futbol kulübü Liverpool FC'nin 'Resmi Giyim Sponsoru' olmuştu. Liverpool'da imzaladıkları anlaşma ile başlayan işbirliğini yerinde görmek üzere İcra Kurul Başkanı Hüseyin Doğan ile birlikte Liverpool-Tottenham maçını izlemek için İngiltere'ye gittik. Liverpool FC ile Tottenham takımları arasında 10 Mart'ta Anfield Road Stadı'nda oynanan ve 3-2 biten maçı izledikten sonra kulüp yöneticileri ile akşam yemeğinde bir araya geldik. Liverpool yöneticilerinden Jonathan Kane (Liverpool FC Uluslararası İş Geliştirme Direktörü) ve Olly Dale (Liverpool FC Ticari Direktörü) ile yaptığımız sohbette söz Liverpool'dan Fenerbahçe'ye transfer olan Dirk Kuyt'a geldi. Yöneticilerin kendisi hakkında duygularını ifade ederken, gözleri parlıyordu; "Dirk Kuyt, Liverpool'un dünya elçisi. Halen mağazalarımızda Dirk Kuyt'ın forması satılıyor."

İŞÇİ SINIFININ KAHRAMANI
"Kuyt, Liverpool'un efsane futbolcuları arasında kalıp, hep bizim kalbimizde yaşayacak. Efendiliği, çalışkanlığı, takım içinde bütünlüğü ve iyi niyeti ile herkesin kalbinde taht kurmuş bir futbolcu. En ateşli taraftar grubu The Kop, Kuyt'ı hep kendilerinden gördü ve onu 'İşçi sınıfının kahramanı' olarak adlandırdı. Bu yüzden halen onun formasını satın alıyorlar. 7 yıl oynadı, en iyi profesyoneller arasına girdi. İyi, samimi, çalışkan oyuncu. Liverpool onu çok severdi, halen seviyor. Pozitifliği ile takımı da ateşliyordu. Gönüllü olarak maç dışı her aktivitede yer aldı. Çok çalıştı. Saha içi ve saha dışı inanılmaz bir oyuncuydu. Onun yeri zor dolar."

KLASİK FERGUSON OYUNU
Kane
ve Dale, Manchester United Menajeri Sir Alex Ferguson'un Türk hakemlerin maça çıkarken İngiliz takımlarına ön yargılı olduklarına yönelik söylemine ise şöyle cevap verdi: "Bir gün Türk hakemleri, ertesi gün İngiliz basını, İskoç Milli Takım oyuncuları... Ferguson herkese karşı, dünyaya karşı. Ferguson'un yaptığı klasik bir oyun. Psikolojik baskı kurmak istiyor. Bundan sonra bir Türk hakemi Manchester United maçı yönetirken, bir kart veya bir karar verirken iki kez düşünmesini sağlamak amacında. Cüneyt Çakır hakem olarak zaten çok iyi bir hakem, dünyaya kendini kanıtlamış, Ferguson'a kanıtlamasına gerek yok. Ferguson, kaybedince klasik hep çamura yatıyor."

ÇAKIR'LA UĞRAŞACAĞINA TAKTİK DEĞİŞTİRSEYDİ
"Bir de şuna dikkat etmek gerek, kimse Real Madrid'i tebrik etmiyor. İyi taktik yaparak, skoru kendi lehine çevirdi. Bunu yapamayabilirdi. Geçmişte bunların örnekleri var. Ferguson, Cüneyt Çakır ile uğraşacağına, taktik değiştirerek, skoru lehinde tutsaydı. Bugünlerde İngiliz basını bunu tartışıyor, "Neden 10 kişi kaldıktan sonra hiçbir hareket yapmadı?" Biraz da bunu konuşmak lazım!"

"Herkesin yanlış gördüğünü o doğru gördü,,
"Defa larca seyrettik maçı. Yorum yapma hakkımız var. Hakem sahada hızlı karar vermek zorunda. Önemli olan herkesin ekrandan görüp, Çakır'a hak verdiği kararı maçta görmesi ve doğru karar vermesi. Herkesin yanlış gördüğünü o canlı maçta doğru gördü. O seviyede maç yönetecek hakemin de belli bir kalitede olması lazım. Hakemin de o kalitede olduğunu düşünüyorum. Cüneyt Çakır büyük hakem olduğunu gösterdi."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuyt fahri elçimiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN