Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Averaj takımı olmaya mı gideceğiz Brezilya’ya!

Giriş Tarihi: 26.3.2013
Milli Takım, Andorra'yı 2-0 mağlup ederek umutlandı ama zayıf rakibi karşısında ortaya koyduğu futbol genel anlamda tatminkar bulunmadı.
Andorra maçı bir yüzkarası maçıdır. Kimse inkar etmesin. Kimse de yakıştırmalar yapmasın. Andorra 207 FIFA ülkesi içinde 204. sırada... Yani dünyanın en kötü futbol oynayan üç takımından bir tanesi... Dünyanın en düşük derecede futbol oynayan üç takımından bir tanesi...
Zaten 30 kilometre kare bir kasaba... 2 kilometre eni var, 15 kilometre de boyu var. Kasabanın tamamı bu kadar... Sabah kasabanın bir ucundan yürüyüşe çıksan, öbür ucuna kadar gidersin rahatlıkla... Sarıyer'den Bebek'e yürür gibi... Üstelik Andorra'nın bir tane futbolcusu yok. Oyuculardan bir tanesi bizim milli takımın kaldığı otelde garson; öbürü bir lokantada komi... Böyle aralarında bir takım kurmuşlar, mahalle takımı gibi oynuyorlar.
Sen bu takıma karşı biri frikikten, biri gol pozisyonu olmayan Burak'ın vuruşundan iki bedava gol atıyorsun! Bütün maç boyu 'gol pozisyonu' denilecek bir tane pozisyonun var. Onların da bir tane pozisyonu var. Onların pozisyonu bizimkinden daha net... Şimdi bunun izahı yok.
Futbolda her şey var tabii... 15 tane pozisyona girersin, direklerden döner, kalecinin orasına burasına çarpar, sağından solundan kaçar. '10 tane atacaktı ama 2'si oldu' dersin. Hayır! İki tesadüf gol atmışsın! Ne bireysel olarak hücum edebilmişsin ne de takım olarak hücum edebilmişsin. O zaman adama sorarlar 'Sen niye niyetleniyorsun ya Brezilya'ya gitmeye!..'
Dünyanın en kötü üç takımından biri ile sen futbol oynayamıyorsan, dünyanın en iyi 24 takımı arasında olmayı düşünmek ne cesaret ya!.. Averaj takımı olmaya mı gideceğiz Brezilya'ya!..

ARKADAŞINA GÖNDER
Averaj takımı olmaya mı gideceğiz Brezilya’ya!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN